Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz arn #83976 üzenetére

    Nah ez kicsit vak vezet világtalant lesz, mert nekem is elmagyarázták, aztán kifaggattak mit akarok és úgy láttak el tanácsokkal, cuccokkal.

    A festék a komponensek számától függ. Durván a 2k-nál van egy alap festéket amibe az edző beindítja a polimerizációt. Gyorsabban és szebben lehet vele dolgozni. Cserébe el kell rögtön használni, mert ahogy bekeverted elindul a kötési folyamat. Száradás is gyorsabb, így kevésbé érzékeny arra, hogy belenyúl valaki mondjuk 2 óra után. Az 1k oldószeres, ami elpárolog és megköt. Nekem még 2 héttel később is puhának érződött a festék, de folyamatosan köt. Sokat segített volna, ha nem hidegben csinálom.

    Szín kevernek. RAL, vagy más kód alapján. Ha nincs, akkor odaviszed a házat, van sok száz kártya és megkeresik a párját, vagy ami a legközelebbi. Pontosan eltalálni esélytelen és később is másként öregszik szerintem. Azt szokták, hogy finoman átködölnek, hogy eltűnjön az átmenet. Ezt én is próbáltam, elsőre szar lett. Mostmár azt mondanám, hogy olyanra meg tudom csinálni, hogyha csak ki van rakva nem veszed észre amíg nem keresed a hibát vagy nem mutatom meg. De a hibát meg lehet találni, mert annyira nem vagyok ügyes, meg most csináltam ilyet először.

    Van pár felvételem az egészről, ha érdekel majd megvágom és feltöltöm. Műanyagot is fújtam, de nem dolgoztam el 100%-ban, ott egyértelmű az alap, mégis sokkal pofásabb lett, mint a nyers nyomat.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák