Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz ityam #83602 üzenetére

    Ma már a fórumok világában, ha az ember veszi az energiát és utána olvas, vagy megfelelő helyen kérdez, akkor nagyon nehéz rossz váltást csinálni.
    Régen azonban ez nem volt így, egyrészt nem volt internet (olyan sokaknak), így leginkább csak a különféle nyomtatott sajtótermékekben bízhattunk (hardveres és gamer lapok) amik hol ezzel a hardverrel, hol azzal foglalkoztak, ha tudni akartam milyen alaplap kell az adott platformra lehet h félévvel korábbi újságból kellett tájékozódjak, vagy paraméterek alapján fejben, ehhez hozzájött még (a nekem rendszerint szűkös) pénztárcaméret, sok esetben a gépek összehasonlíthatóságának hiánya, és máris könnyen megcsinálta az ember a hülyeséget.

    Nekem anno volt egy osztálytársam, elakarta cserélni a 366-os Celeronomat a K6-2 400-asára, mondván jujj ez 400-as stb. Az első ami gyanús volt, hogy a Celeron 366 + alaplap + 64MB RAMért a 400-as K6-2 + alaplap + 128MB RAM jött volna, ami nekem már csak gyanús volt, hogy elméletben durván jól járnék ezzel a cserével, ráfizetés nélkül, és ő nagyon akarja a cserét, ráadásul tudtam, hogy elég jól ért a gépekhez, itt valami nem kerek. A második, hogy emlékezetem rá, hogy az AMD procik mintha gyengébbek lennének. Épp ezért elmentem hozzá, hogy megnézze, mit tud a gép. Hát nem kicsit lassabb volt mint a 366-os,szóval mondtam neki, hogy a csere részemről tárgytalan.

    A Mendocino Celeronkból a legnagyobb 533MHZ-es volt, (coppermineból a legkisebb szintén 533, de az ritka volt, inkább 566-os volt gyakorlatban az alja), viszont tuningra 600-700MHZ volt a végük általában, de 533-asból tudtam olyanról is ami 800MHZ-en. (az már ritka!)

    Nem 433-ra, hanem 466-a váltottam én 366-ról. De mindenképp volt egy fontos lételeme, bármennyire is alapvetően rossz dealnek tűnik, az n váltásomnak nyomós oka volt :
    2001 júniusban a 3.2GB-os HDDmet, némi extra bonyodalommal kalandos úton, de lecseréltem 2db 20GB-os Quantumra. Igen ám, csakhogy amikor boldogan hazavittem a és beszereltem a HDD-ekt akkor együtt is és külön külön is a következőt csinálták : a gép leszámolta a memóriát majd a HDD detectnél megfagyott. kínlódtam velük egy jó ideig (egy egész délután, mindent próbáltam már), a 3.2-es HDD nem volt meg, már az is megfordult a fejemben, hogy mindkét HDD (pedig két külön helyről jött) rossz. Elvittem haverhoz, ott meg simán felismerte a gép és ment. Ekkor jött az, hogy jumperoljuk le. 8GB-ra jumperelve elindult, de az tarthatatlan volt, mert 2×20GB-ból összesen 16GBt használni akkoriban hatalmas luxus volt, kb mintha most vennél egy 8TB-os HDD-t és használnál belőle 2TB-ot. úgyhogy adta magát a dolog, a 366-os lapjának mennie kell... eredetileg csak azt akartam de CPU + lap + VGA félkonfigot tudta elcserélni, amire azt mondtam, hogy okés. Ment az ASUS V3400TNT, szomorúan integettem utána, de úgy okoskodtam, hogy egy 100MHZ-el gyorsabb CPU, és egy TNT2-es ami kétszer annyi MB-os (dehogy tudtam én akkor h az M64 butított, csak annyit tudtam, hogya Vantát kerülni kell) az csakis előrelépés lehet, ráadásul 2×20GBnak megy benne a két winyó... ugyan mi baj lehet? (hát megtudtam - PIO mód, rengeteg fagyás és kékhalál, szemernyi gyorsulás nélkül)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Fred23

    nagyúr

    válasz ityam #83602 üzenetére

    "Ha jól emléxem acorp 6 via/zx85 ös alaplapom volt amit pont múlt héten kaptam meg vaterás vásárlás során, de még nem sikerült letesztelnem időhiány miatt"

    Melyik verziósat vetted? Van 133-as FSB? Az enyém Ver. 1.8-as, alapból tudja a 133-as FSB-t, és van hozzá több tuningos BIOS. A Polundra nevű maradt végül, most kerestem rá itt a topikban, annak a legjobb a memkezelése.

    Úgy látom, ma vagyok itt 18 éve. Nagykorú lett a regem. :)

Új hozzászólás Aktív témák