Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz arn #76936 üzenetére

    Ezzel en is igy vagyok. A Windows XP akkor valik majd szerintem "retro" szempontbol erdekesse, ha kidobasra kerul a 32 bites kompatibilitasi layer a Windowsokbol, vagy ha vege lesz maganak a Windowsnak esetlegesen eldobasra kerul minden, adott DX verzional regebbi library tamogatasa. Tehat akkor, ha megtorik a mostani jo kompatibilitast. Az NT/XP-hez keszult 32 bites szoftverek rendben mukodnek a Win32 retegen egy 64 bites Windowsnak.

  • envagyok

    veterán

    válasz arn #76936 üzenetére

    Engem a 2000 utáni gépek is izgatnak.
    Sőt 2004-2005 után kezd izgalmas lenni egy gtx280 3sli 8800ultra sli, hd3870x2 quad crossfire, stb.
    Számomra sokkal izgalmasabb korhű oprendszerrel korhű játékokkal ilyen erőművekkel játszani mint mondjuk egy hasonló teljesítményű 2 magos celeron vagy 4 magos pentium géppel egy gt640-el.
    Sőt az a perverz hülyeségem van, hogy minden év legjobb játékait az adott év legjobb hardverén telepítsem/játsszam.
    Ráadásul a modern videókártyák sokkal jobban hullanak a nagy teljesítmény miatt.
    Már most ritkaság sok 2005-2012 közötti videókártya, sőt.
    Mi lesz 10 év múlva? Pl. HD7990
    De pl i7-990x, core2quad qx9650, 9770 árak sem igazán akarnak esni.
    De közben egy e8400-ás pc geforce 9600gt-vel komplett megvan 2 tábla csokiért.
    Nagy a szakadék.
    Ezenkívül 2006-2010 közötti cuccokon iszonyat tuningélmégy van, kb mint celeron300@450
    Most meg örül valaki hogy az 5ghz turbós 8700k-t 5.2ghz-en futtat.
    Míg a csúcs core2-t és az 1. Genes i7-eket 30-50%-al simán fel lehet húzni.
    Windows xp-t és vistát is imádom.

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #76936 üzenetére

    Sajnos az XP kapcsán egyet kell értsek. Nemrég csináltam egy régi gépet, (P4 HT-s 2800MHZ, 1GB RAM, 256MB VGA) és XPvel konkrétan kb smemire sem volt használahtó. De sajnos arra sem, amire készült, konkrétan C&C Generalsozni. Valamiért az istennek sem indult el rajta. Pedig emlékszem, hogy anno 1700-as Celeronon 512MB RAmmal meg 128MBos GeF3-assal példásan ment. De Athlon XPvel is. Végül a gép ment egy haveromhoz, aki szeret retrozni. így utólag visszagondolva pár fotót és tesztet csinálhattam volna róla, de nagyon nem volt időm, meg végülis csak célhardvernek szántam.
    Akkor ugye futottam kört a virtuális gépekkel, az is kidobott idő volt (igaz másért, de a feladatot nem oldotta meg, illetve ismáét megerőpsített abban, ma már milyen használhatatlan a WinXP), és végül találtam arra módszert, hogyan lehet Win10-en elindítani.
    tehát az egész XP-s retro kitérő teljesen fölösleges volt, maximum arra volt jó, hogy erősen gondolkodjak azon, hogy az Athlon XP-s projectet Win7 alapokra kellene helyezni, hiába nem korhű... (mondjuk ott nem is az lesz a cél :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák