Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz balintka #74653 üzenetére

    Kiprobaltam, megneztem, mukodik :)
    1. Kell hozza neked egy szoftver, ami tudja az imaget piszkalni. A 30 napos ingyenes valtozata pl a WinImage-nek jo lesz. En a "wima64100.exe" nevut toltottem le.
    2. kell egy floppy bootdisk, ami nem tomoritett, ures, spare , stb, hanem igazi, faek egyszeru image. Azt itt talaltam, innen a "Diskette Images"-en belul a "Dos6.22.img" nevut toltottem le.

    Ezutan a WinImage meg tudja nyitni ezt az imaget, ki kell belole dobnod ami nem kell, pl mscdex, scandisk, de kb a command.com/io.sys/msdos.sys fileokon kivul masra nincs szukseged. Ezutan ide a menuben levo inject-vel be tudod szurni a neked kello awdflasht. Ezutan elvileg a Nero-ban van opcio arra, hogy bootable cdromot keszits, es meg lehet adni neki az image helyet. Regen kb igy nezett ki, az a baj, nem lattam nerot vagy 20 eve :D A lenyeg itt az, hogy "Floppy Emulation" legyen a tipusa es Image File-bol kellcsinalni. A CD fileokat tartalmazo teruletere nem is kell raknod semmit, az akar ures is lehet, attol ez a floppy be fog jonni.

    Szerk: Lehet, hogy van egyszerubb, ketto kattintasos megoldas is, viszont en a legtobbszor ezeket nem ismerem. Hanem tudom, hogy a celhoz milyen reszfeladatok es eszkozok kellenek, ezert azokat haszalom. Pl a tudom, hogy a bootnal az ISO:9660 "El Torito" nevu extensionje lesz hasznalva, azt is tudom, hogy ez ugy mukodik, hogy adott sectorait a lemeznek beolvass a BIOS es ha az ertelmezheto szabvany floppy lemeznek, akkor egyszeruen rabootol. Tehat ehhez kell egy "floppy image", kell valami, amivel meg tudod nyitni/modositani es kell valami, amivel ezt el tudod helyezni a lemezen. Bumm, kesz :)

    [ Szerkesztve ]

  • snake1977

    őstag

    válasz balintka #74653 üzenetére

    Ha tud bootolni cd-ről, alternativ megoldásként egy RW-s lemezre ki lehet tolni egy win95/98 telepitőt, az iso-t pl. win iso-val editálni, beletenni a flash dolgokat, és csak át copyzod a vinyó gyökerébe, onnan is mehet a flash. Hacsak nem háklis hogy floppyról hajlandó menni, de azt nem hiszem. Win10 alól így szoktam legyártani.
    De ha megvan a flash, beinjektálom neked egy iso-ba és feltöltöm a driveomba.

    ...BRSZK...10...coming soon... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Új hozzászólás Aktív témák