Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #19808 üzenetére

    elvileg márc. 6-ig csak terjeszti magát, nem okoz semmi kárt: [link]

    vinyóról az "fdisk /mbr" -es teljes újrapartícionálással majd formázással lehet eltüntetni. floppy-ról nem tudom hogyan

    az MFM-es / korai IDE korból hallottam olyan vírusról is, amely fizikailag is képes volt tönkretenni a vinyót: ezeknek a fejét még szoftverből lehetett vezérelni, hogy hová menjenek. elkezdte oda-vissza rángatni, játszott a frekvenciájával, és ha eltalálta a megfelelő rezonancia pontot akkor az oldalirányú rezgés átment függőleges irányúba is, és szétverte a tányéron az olvasófejet. az újabb, önálló vezérlő logikával rendelkező vinyók már teljesen önfejűek, nem halgatnak semmiféle ilyen parancsra, teljesen maguk szervezik a működésüket, így ezek védettek voltak már. persze lehet az egész csak urban legend :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • pw12345

    aktív tag

    válasz bacsis #19808 üzenetére

    A régi gépek háttértáraival szívok én is, hogy momentán nincs, vagy, ami van az dög.
    Valami IDE2SD, vagy IDE2USB megoldás kellene, ami működik és pakolnék beléjük kis méretű SD kártyát, meg USB. Pénz nem számít, csak olcsó legyen! Az az ideg, hogy atarihoz, van többféle, elég olcsón,
    AThoz meg semmi.
    XT alá kínlódsz az MFM vinyóval?
    Ezért nem nagyon állogatok neki: a francnak hiányzik, hogy előmásszon valami archívumból egy ilyen jura kori kártevő és elszabaduljon nekem.

Új hozzászólás Aktív témák