Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Pikari #102405 üzenetére

    Szerencse, hogy mashol mashogy volt :) elmentem nyaron dolgozni (kozepiskola alatt is), es az egyetemi osztondijbol is uptodate gepeim voltak, meg ha nem is csucs. Igaz nem buliztam, ittam es cigiztem, mint a kortarsak.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • vrob

    aktív tag

    válasz Pikari #102405 üzenetére

    Nyilván szomorú, hogy ennyire le voltak/vannak maradva.
    De a retro az nem az ilyen negatív élethelyzeteket próbálja visszahozni szerintem.
    Ezek már a méhtelepről kimentett kategóriák. Én is raktam össze 386-ost 90-es évek második felében ismerősnek, de DOS-os gépnek, hogy legalább elkezdjék valahol.
    Azt hiszem a billentyűzet és egér új volt, azt vették külön. A monitor és a ház tényleg a méh telepről volt, régebbi XT vagy AT, ezeket a tulaj szerezte. A belsejébe ingyen ment minden upgrade, 386 alapon.

    De a retro, legalábbis nálam, nem Mari néni 386-osa 1998-ból vagy 2001-ből, hanem azokra az időszakokra eső álomgép lenne.
    Ami kb. sehol nem volt, nekem sem, senkinek sem, amik akkor elérhetetlenek voltak.

    Egyébként Mari néni 386-osa is baromi jó retró lehet, csak nem 98-ra, meg 2001-re, hanem az 1993 körüli időszakra, amikor az azt kihasználó szoftverek a csúcson voltak, vagy az előttire.
    Ilyen téren, a helyére kell tenni a gépet időben.

    1998-hoz még egy kis időzavar, akkoriban jártam olyan irodában, ahol 386 DX40-en 4MB Rammal Windows 95-öt futtattak számlanyomtatásra.
    Fél óra alatt - nem túlzás - indult el, mire a programjukból kiküldhették a nyomtatandót.
    Na erre például pont nem vágyom, hogy ezt az érzést hozzam vissza. :)

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #102405 üzenetére

    Nálatok akkor méág nálunk is jóval nagyobb lemaradás volt.
    Többiek igazolják, hogy akokr én ha oitthoni gépben nem is azonnal, de tudásban kb követte a trendet, nálatok viszont ennél is rosszabb lehetett a helyzet.
    2001 nyarán a Celeron 466@585MHZ-essel 32MB TNTvel és 192MB RAMmal még nem volt olyan rossz gépem, de nagyon messze állt már a jótól is. 2004-ben ez már régesrég egy élhetetlen gépnek számított volna. Akkor konkrétan már egy éves múlt az Athlon XP 1700+@2800+-os gépem 640MB RAMmal. Ami ugye erősen más mint a 400-as Celeron kategória.
    2005-ben már lassult a HW piac, de az Athlon XP-k a low end kategória volt, emlékszem kínálatam ilyen Tbed B 1700+/2000+ alapú általam rögtön 2700+/2800+/3000+ környékére felhúzott gépeket, vagy Bartonokat (a Sempronokat kerültem amíg csak lehetett mert becsapós számozásuk és gyatra tuning teljesítményük volt). High Endben 4GHZ-re emelt Pentium D-ket kínáltam. 2005 őszén.
    2006-ban már 2669MHZ-re kellett emelnem az Athlon XP-m órajelét, mert csak úgy volt elég. Neketek ekkor kezdődött az Athlon XP éra :Y Ekkoriban nálam már a 3200+ -os Bartonok vége is a belépőszinten kopott ki. AMD oldalon jellemzően a 3800+ - 4400+ X2-es procik mentek, Intel oldalon meg a Pentium D / Celeron D.
    Az AthlonXP éra nekem úgy tartott 2009-ig, hogy a végén már a 2669MHZ-re húzott CPU mellett 2GB(!) RAM volt és egy 7300GT OC, és játszottam 1024-es felbontásban. 2009-ben már átnyergeltem Phenom 9500-ra, a 2010-es évek eléső felében aztán jött a 4th gen I3 ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák