Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vrob

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Pikari #102405 üzenetére

    Nyilván szomorú, hogy ennyire le voltak/vannak maradva.
    De a retro az nem az ilyen negatív élethelyzeteket próbálja visszahozni szerintem.
    Ezek már a méhtelepről kimentett kategóriák. Én is raktam össze 386-ost 90-es évek második felében ismerősnek, de DOS-os gépnek, hogy legalább elkezdjék valahol.
    Azt hiszem a billentyűzet és egér új volt, azt vették külön. A monitor és a ház tényleg a méh telepről volt, régebbi XT vagy AT, ezeket a tulaj szerezte. A belsejébe ingyen ment minden upgrade, 386 alapon.

    De a retro, legalábbis nálam, nem Mari néni 386-osa 1998-ból vagy 2001-ből, hanem azokra az időszakokra eső álomgép lenne.
    Ami kb. sehol nem volt, nekem sem, senkinek sem, amik akkor elérhetetlenek voltak.

    Egyébként Mari néni 386-osa is baromi jó retró lehet, csak nem 98-ra, meg 2001-re, hanem az 1993 körüli időszakra, amikor az azt kihasználó szoftverek a csúcson voltak, vagy az előttire.
    Ilyen téren, a helyére kell tenni a gépet időben.

    1998-hoz még egy kis időzavar, akkoriban jártam olyan irodában, ahol 386 DX40-en 4MB Rammal Windows 95-öt futtattak számlanyomtatásra.
    Fél óra alatt - nem túlzás - indult el, mire a programjukból kiküldhették a nyomtatandót.
    Na erre például pont nem vágyom, hogy ezt az érzést hozzam vissza. :)

Új hozzászólás Aktív témák