Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz arn #102403 üzenetére

    Számodra. Más számára meg más okoz örömet, például az, hogy egy korhű gépet összerakjon. Vagy megnézze az adott proci vagy GPU határait. Nem kell utánozni, de el kell ismerni, hogy ennek is van élvezeti értéke. Ahogy már írtam a modern vasra hákolt Win98 engem nem csábít, kicsit fejcsóválva, de mosolyogva olvasom más perverzióját.

    A gép upgrade szálhoz: A nagy tákolások inkább a 90-es évek elejétől tartottak a a Celeron 300A megvásárlásáig. XT klónból lett 386, 486 majd Pentium. Az átlagnál jobb volt mindig, de azért messze volt az igazitól. Mondjuk úgy, hogy a korabeli budget-et mindig sikerült összehozni (dx2 tökig húzva, 5x86, 6x86...) A nagy Celeron upgradet követően elég sok pénzt toltam bele és ha nem is a legutolsó vasam volt, de után erős közepes szinten tudtam tartani.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #102403 üzenetére

    Persze, nagyon szép dolog az adott korra összeépíteni a top gépet, de drága és nem túl élethű move, hiszen sokunknak az adott év csúcsához közeli teljesítménye csak 2-3 év múlva.
    Ettől még megsüvegelendő a korszak TOP gépének összerakása, de az elavult HW mixes gépeket is elismerem, főleg, hogy régen nekem is olyanok voltak. Meg a nagytöbbségnek. Az aktuális éves csúcs csak egy egészen szűk rétegnek adatott meg.
    Plusz jobban teret enged a kíváncsiságnak is. Pl ha az éves top-ot építi az ember, akkor papíron pl egy 366-os Celeron sose lehetett volna együtt GeForce 2 vagy 3-al (eleve Celeront nem is használhat az ember), miközben pl 2002-ben az apró tele volt ilyen gépekkel.

    (Sőt, igazából még a mondjuk "2000-es topgép" sem igazán egyértelmű, mert a 2000 jan 1-es alkatrészekből épített top gép is 2000-es meg a 2000 dec 31-én elérhető dolgokból épített is, miközben elég nagy különbség van köztük)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák