Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz vrob #101280 üzenetére

    94 marcius, de nem volt csucs processzor, a pentium volt az (p90el ment parhuzamosan), max innen a keleti blokkbol nezve. Mikor a dx4 megfizethetobb lett, mar p133nal jartak, mire az 5x86 mar a kisebb pentiumok volt a mainstream, igy nem csoda meg lejjebb araztak.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz vrob #101280 üzenetére

    Sztem a DX4 és az 5x86 simán tekinthető két külön korszaknak.

    Sztem is, jó nagy különbség volt köztük. A korabeli versenyben a Cx5x86 volt a leggyorsabb clock to clock, az AMD csak 200- on tudta megelőzni, persze oda már kompresszor kellett Ákosnak.
    Én a 486VLB- t ettől függetlenül PODP- vel szereltem.

    (#101292) sidi : akkor tényleg nagy volt a 400MB, talán valamivel később jöttek a lapos 1GB Seagatek, ezekről csak álmodozhattam anno.

    (#101294) Yutani : kollégámnak volt régen Mozart kártyája, áradozott róla.

    (#101299) Ry0K3N : GTX770/XP/Win10 : visz minden XP éra körülit. A HD6850/XP is. Win11/GTX1650- en próbáltam nemrég az Unreal1- et(DX patch), nem indult, ezt majd még megnézem, HD6850/XP- vel fut, bár ez még inkább Win98 korabeli cím. Másik anomália pld, az első SuperBike nem fut XP alatt, 98 alatt ok.
    Amúgy általános tapasztalat hogy az XP éra címek 99+%- a fut modern gép/Win10-11- en.

    (#101300) Ry0K3N : nem valószínű hogy kinyírna bármit is, legfeljebb nem vagy kevésbé sikerül a tuning, vagy esetleg nem indul, inkább egyéni hepp, hogy az alaplapi vezetőkön kevesebb Amper futkározzon, lehet hogy tartósabb is úgy a lap, vagy a kondik :U Pld a retró P5A-B lapban a R9800Pro nem is indul, pedig van rajta tápcsati, tippelték hogy már a lap slotja által adott villany is kevés, a start-init eleve bukik.

    (#101301) Ry0K3N : a 8600GTS elég jó XP alá, csak késői címek fogják meg esetleg, tippre kb 2010 és utániak. A SSamHD asszem 2009, ultrán nem, de medium garafikán ok vele.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák