Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz KROK640 #97290 üzenetére

    Igen, ez így van, az athlon64 x2 procik kb az architektúra órajelimitjén jártak. Én annyira nem szoktam tuningolgatni a procikat, mert fontosabb számomra a stabilitás. Egy 939-es x2-esem volt, talán tavaly adtam el. 4400+ (2.2 ghz). Azt hiszem, az ment 2.4-en is (fsb állítással) de ennyi. Feszültséget nem szoktam állítgatni, mert nem akarom a cuccaimat kinyírni.

    Van most egy - netezgetős family gépet építettem belőle - Athlon64 x2, de AM2 foglalattal (4500+) na az gyárilag 2.5 GHz, leherélt cache memóriával és elágazásbecslővel, viszont csak 65w. Azt is csak 2.7ghz-re bírtam, de lehet, menne 3 GHz-et is, csak a kukázott szar ramok miatt nem tudom az fsb-t feljebb húzni. Viszont konkrétan így 2.7-en gyengébb, mint a 939-es athlon64 x2 4400+, ami meg gyengébb, mint a pentium d 9xx széria. Szóval eléggé rossz csillagzat alatt születtek ezek a procik, pláne, mivel ennek már a core2 ellen kéne versenyeznie :D

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák