Új hozzászólás Aktív témák

  • KrAt

    veterán

    Sziasztok!

    A retro masinám (nForce 680i - QX9650 - 2x2GB - 3x9800 GTX+) a hétvégén soksok hét kikapcsolt állapot után elkezdte azt játszani velem, hogy egy Portal2-t sem tudok betölteni, mert különböző BSOD-vel (IRLQ NOT LESS OR EQUAL, MEMORY MANAGEMENT) elkezd elhalni.

    RAM-ot cseréltem, meg másik slotban is próbáltam, sikertelenül.

    Ami nekem nagyon gyanús, és itt keresném a megoldást, hogy kikapcsolt állapotból indulva (hűs) egészen sokáig eljutok (már el is indul a játék, nem csak a töltésnél hal meg), és csak utána döglik meg, míg sokadik próbára egyre rövidül a "sikeresen" eltölthető idő.

    Alulfeszteltem a CPU-t, akkor többször nem BSOD volt, hanem csak az exe halt el.

    Ha csak egy CS:S-t indítok, akkor az egészen sokáig futott, míg ki nem lőttem, gondolom kisebb teljesítményt igényel.

    Everest stressz teszttel semmit nem csinál, csak fut szépen :)

    1 VGA-t kivettem, meg az SLI-t is tiltottam, nem volt változás.

    Ez a konfig futott rendes OC-val is, tehát elvileg a teljesítmény elég.

    CPU-t vízzel hűtöm, az 40 fok fölé nem nagyon megy, a VGA-k sem melegednek.

    A komponenseket elkezdtem nézegetni infrahőmérővel, semmi kiugrót nem találtam, de lehet itt a gond.

    Holnap elé teszek egy böszme ventillátort, az OC-k mindig azzal futottak, és lehet az elfedte a problémát.

    Mi lehet, ami elmelegszik, ha egyáltalán? NB (ami az SB-vel hőcsővel kapcsolódik), VRM?

Új hozzászólás Aktív témák