Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Bile Demon #80930 üzenetére

    Bocsi, benéztem az N/A BIOS verziót! :B

    Arra jutottam, hogy ez gyárilag passzív 7500-as. Nincs beültetve a FAN header és nem úgy néz ki, hogy kiforrasztották:

    Olyan, mintha be se lenne dugva. Sekép sehang. Nem melegszik.
    Másik gépben még nem tudtam próbálni, de elég reménytelen.

    Újra előkerült a Radeon 8500-as, ami nem adott képet boot alatt DVI-n, csak Win alatt:


    Úgyhogy délelőtt flashelést tartottam.
    Először a Gotek-et frissítettem (USB-soros TTL átalakítóval):

    Végre sikerült úgy konfigolni, ahogy szerettem volna: a disk image fájlnévből veszi a sorszámot.

    Aztán kiolvastam a BIOS-t 2001.11.07 7.004 verzió volt benne. Próbáltam az editorral tiltani a TV kimenetet, mert a DVI eleve engedélyezve volt. Rápróbáltam a techpowerupos rávaló BIOS-t (gyak. ugyanaz, mint ami a kártyán volt, csak az NTSC-s TV kimenetben tér el). Aztán a Herculeses 8500LE-t. Egyikkel se volt érdemi változás. A vgamuseum oldalon csak egy VIVO-s BIOS volt, azt nem tartottam jó ötletnek kipróbálni. Atán találtam egy 2002.04-es 8500LELE BIOS-t, amivel lett boot képernyő DVI-n, ami biztató jel, de nyilván nem maradhatott a kártyán egy dzsunka gyártó BIOS-a 180MHz-s RAM órajellel.

    Jöttek a korabeli fórumok 2002-es hozzászólásokkal, hogy "BIOS-t keresek" "tessék ittvan" -az azóta halott link. Verzószám és fájlnév töredék alapján nagy nehezen megtaláltam és begyűjtöttem a teljes NTSC-s BIOS sorozatot a retail Ati 275/275MHz kártyához. :)
    Szerencsére a PAL/NTSC is benne van az utolsó 2002.04.22 7.008 BIOS-ban (editorral lehet váltani).
    És jó lett. Van BIOS és POST kép DVI-n és VGA-n is. És stabilan működik.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák