Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #78507 üzenetére

    WOW, ez érdekes volt :)
    Egyébként a VIC20 külsőre konkrétan összetéveszthető a korai "púpos" C64-el, viszont lényegesen kevesebb szabad memóriája volt mint a C64-nek.
    Nekem hamarabb volt C64II-esem mint C64I-esem (most van mindkettőből) így sokáig C64II-t tekintettem C64-nek, a "púpos"ra meg mindre azt hittem VIC20...
    Amigám sajna sosem volt, de az az időszak valahogy ki is maradt nekem számtechből, egy C128 viszont nagy vágyam volt.

    Emlékszem, hogy a kis falunk egyszer kapott svájcból leselejtezett gépeket, amiből vásárt rendeztek. Ez valamikor 1996-97 körül lehetett.
    A vásáron kiszúrtam egy működőképes C128-ast, és persze piszkosul szerettem volna ah a szüleim megveszik. De a gép sajnos 12000ft-ba került, és apám keresett akkoriban valami 13500ft körül. És persze el lett mondva, hogy hát ez kb soha nem fog beleférni ennyiért. Nagyon nem akartam megérteni a dolgot.,...
    Voltak egyébként C64-esek tömegével pár ezerért, volt Amiga 40 ezerért(!) amire már ránézni is alig mertem, és persze 2-3-486-os gépek is, szintén olyan pénzekért, hogy tudtam, ez nekem álom sem lehet :(
    Na, így nem lett C128-asom :(

    És már nem is igen lesz, mert jelenleg egyetlen egyről tudok ami eladó, potom 200 ezer ft-ért, annyit meg akkor sem adnék érte, ha havi fél millát keresnék... (volt itt egy a PHn is hirdetve 50-ért, na annyit még adtam is volna érte)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák