Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsis

    Közösségépítő

    válasz Sanchez638 #42255 üzenetére

    Természetesen működik a dolog és simán fel lehet gyúrni 512KB-ra az alaplapi Cache-t.. ez a jó hír.. a rossz hír, hogy remélem azzal tisztában vagy hogy ez nem fog így menni hogy átrakod és boldoság... először is a kérdés az hogy a TAG chip le tudja-e kezelni az 512KB-nyi cache-t? a másik, hogy a 8 Cache IC-nek egyforma méretűnek kell lenni...ahogy látom ezek 512Kbit-esek így ez 256Kbyte-ot ad ki... még 4 iylen kellene...

    és ez még mindíg a legjobb felállás!
    Vannak olyanlapok amik 4 modullal tudják csak kezelni az 512KB alaplapi Cache-t, és csak azért van az alaplapon 8 foglalat mert választhatsz hogy 4 vagy 8 modulból rakod ki a 256KB-ot... de az 512KB-hoz csak 4 modullal tudod kirakni ahhoz viszont 1024Kbit-es IC-k kellenek amik kb a rózsaszín holló kategóriába esnek :U
    Szal elég nagy a szopás vele, na jó ez persze relatív, viszont teljesítményben meg alig hoz 5-10% pluszt már...
    Érdekesség kép mondom, vannak oylan 486-os lapok amik 1MB-nyi L2 Cache-t fogadnak és ezt persze 16!!! Cache IC fogadásával tudja... de ezt csak úgy hallottam még én sem láttam olyant

Új hozzászólás Aktív témák