Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz gban #25592 üzenetére

    Köszi, ezt elrakom hozzá. Persze, tudom én, hogy minden annyit ér, amennyiért megveszik. De nem is akarom eladni :) Viszont, akinek vannak hozzá eszközei, annak még jó lehet. Nekem sajnos nincs, de még lehet :)

    Ami tetszik benne, hogy van rajta egy matrica, amin ez áll: "For use in IBM 5160 PC", tehát ha jól sejtem, még XT-hez tervezték :) Így már van kb. 0.5%-nyi XT-m :D

    Találtam egy ISA HDD-FDD vezérlőt is, ami csak annyiból érdekes, hogy igen régi időkből való lehet, jó nagy, szellősen vannak az IC-k, meg a vezérlő CHIP (ami egyébként egy SMC chip), szóval öreg darab az látszik rajta, de még is sokkal kevesebb alkatrész van rajta, mint az újabb vezérlőimen. Viszont azoknál sokkal nagyobb.

    Aztán találtam egy szintén ISA kártyát, amiről először nem tudtam, hogy mi, aztán megtaláltam hozzá az eszközt is, akkor beugrott. Találtam egy szipi-szupi feketefehér kézi Genius szkennert, a hozzá való ISA slotos vezérlőkártyával ;] :DD Emlékszem, ezt használtam régebben még talán Win 95 alatt, de Win 3.11 alatt egészen biztos, mai napig megvannak a kb. '98-ban szkennelt képeim :)

    Ja, meg előbukkant a doboz mélyéről még egy érdekesség: egy ISA slotos Realtek VGA kártya :DDD Saját Realtek video chippel és BIOS-szal! Működik, bár valami apró hibája lehet, mert időnként becsíkoz, meg ilyesmi. Viszont minimum 15 évig állt a garázsban, ahol jelenleg mínusz pár fok van, szóval csoda, hogy egyáltalán életjelet mutat :) Meg egy kondi eleve gyanúsnak tűnik... Egyébként minden cucc eszméletlen dohos szagot áraszt, biztos kedvelnek most a kollégáim :D De hát milyen is legyen a klíma egy olyan garázsban, amit félévente nyitunk ki pár percekre...

    Visszatérve erre a kártyára, még az az érdekessége, hogy nem úgy van, mint általában a többi VGA kártyával, hogy gép bekapcsolás után először megjelenik a saját VGA BIOS szövege, aztán a gép BIOS-POST képernyője, hanem a normál POST képernyő tetejére dobja ki a saját BIOS szövegét, és villogtatja, hogy 256Kbyte memória van benne és hogy VGA mód :) Remek! :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák