Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz C0RVUS #53896 üzenetére

    Mondom, egy bizonyos pontig teljesen megértelek. :R

    A lapodat/választásodat viszont kár tovább ragozni, 3éve még számomra sem volt olyan szempont, ami alapján egy 4+1es, VRM hűtés nélküli lap szóba jöhetett volna, pláne akkor nem ha a fejleszthetőség minimálisan is képbe került volna mert 125W TDP-s FX-et már régen kapni lehetett. Ez pedig nagy szó, mert most is vannak ebben a topicban olyanok, akik 100x jobban értenek a témához/hardverekhez mint én, namost 3éve meg pláne annyira kb láttam bele ebbe a világba/témakörbe, mint a Barátok közt Magdi nénije a súlytalanság állapotának esetleges fiziológiai mellékhatásaiba. :D
    Viszont utánajártam/kérdeztem, mérlegeltem.

    Egy olcsó lapot kerestél a proci mellé és megvetted.

    Sokszor téma a topicban, hogy mi van kiírva az egyes AM3+ lapot gyártó cégek honlapján az egyes procik mellé. Igen, azért nem egy-két alaplap mellett szerepel az FX támogatás plecsni amibe nem igazán rakna senki hozzáértőbb FX-et, azt nem szabad elfelejteni, hogy 4magos FX is van, megfelelőbb TDP-vel.
    Alaplapot nem plecsnik alapján kell választani, utána kell kicsit olvasni, megnézni a specifikációit, pláne ha és amennyiben valaki minimális szinten szem előtt tartja a későbbi fejleszhetőséget.
    Nem érdemes itt leragadni és annak tárgyát vitatni mennyire okkal vagy ok nélkül aggatják rá egyes alaplapokra ezeket a jelzőket/jellemzőket, mert ez semennyivel sincs túl azon a szinten, mintha az ember elvárná az intelligensnek reklámozott mosóportól azt, hogy magától kimásszon a spájzból és bemásszon a mosógépbe.. :U

    4évre pedig kár feleszkalálni a 3at.., a 990FXA-UD3-am 2k huffal olcsóbban vettem mint amennyibe most kerül.
    Kvázi elmondható, hogy 3év alatt lap+cpu szinten 34k hufot költöttem fejlesztésre egy 8320as szeméjében (ez is olcsóbb volt mint most..), ezzel a beruházással elérve azt, hogy még mindig tökéletesen elégedett vagyok a config teljesítményével, CPU szinten mindenképp. Pedig az AM3+ foglalatot már akkor is temette mindenki..

    Szőrszálhasógatók kedvéért az oly sokat emlegetett tunning kazán FX igényeit kielégítő hűtést is bele lehet számolni, ami 22k volt az SA személyében, egy pillanatra sem figyelembe véve azt, hogy az FX már sehol nem lesz, mikor még mindig ezzel a hűtővel fogom hűteni az aktuális procimat évek múltán is..

    Ez a vonat a Te esetedben sajnos már elment, mint írtam is kár ezzel bosszantanod magad és ilyen-olyan szempontok alapján gusztustalannak nevezni/leírni a helyzetet. Teheted, szíved joga, csak ne ide írd le kérlek! :N

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák