Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz korcsi #9688 üzenetére

    Nem értem a 20GFlops-ot, amikor i5 121GFlops-ot teljesített, és yilván nem ennyivel lassabb az A10.
    Most 5GB-os terhelésen van, mert csak Axtu frissíti magát rendesen, Aida nem. beizzítottam ezt a gépet, mire idáig eljutottam, egy kör már lement. Egyelőre 47X beállítással megy a rendszer. 1.55V van beállítva, de max csak 1.44V-ot ad a procinak, ami elég durva alulfeszelés, vsz. CnQ miatt. Proci 65°C körül.
    Persze, hogy a CnQ b.ssza el az órajelet, anélkül rögtön 100MHz-en volt az FSB, és a fesz is magasabb csak nem vette vissza, ami nem túl gazdaságos. Vagy valahogy megoldható az energiatakarékosság anélkül? Mert a min. 0.8V körüli fesz azért szimpatikus.
    A full terheléses 50W fogyasztás viszont még mindig nem hihető. Nem lehet, hogy csak a 2 piledriver modult "méri" az Aida, és valójában megvan a 100W?

    Sajna itt nincs annyi paraméterezési lehetőség, mint Intelnél, szóval tutira nem fogok annyit játszani vele, ha csak nem várom meg, amíg eldöcög 20 kör LinX. :O Jelenleg 21p, és a 3. körben jár. :((( Szerencsére normál használatban nem érezni lassúnak a procit, és az X2 6000+ után mindenképpen remek érzés.

    IGP-t 1.05V-on sikerült stabilizálnom Auto (300-844/1066MHz) órajeleken.

    Ha NB szorzót megemelem (alapból 20X), az mire jó?
    SB fesz emelés szintén mire?
    Valamelyik javíthatja a tuningot, vagy RAM-hoz van közük, vagy procihoz?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák