Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75376384

    törölt tag

    Sziasztok.
    Két és fél év folyamatos munkatapasztalat után épp frissítem a cv-m. Arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek az egyetem melletti és nyáron szerzett munkahelyeket is bele írjam?
    Amikor először összedobtam a cv-t természetesnek vettem, hogy ez kell. A szakmámat elnézve minden kis tapasztalat sokat ér és ezt nem baj ha látják is. Illetve anno egyetem előtt is dolgoztam több mint egy évet.
    Most viszont már úgy gondolom össze zavarhatja a sok munkahely a munkáltatót.
    A kérdések.
    Beleírjam azt a munkahelyet ahol éppen ma kezdek? (Netes cv esetében ahol engem keresnek úgy gondolnám nem számít az ilyen, mert csak az jön le a fejvadásznak, hogy friss cvt lát)
    Illetve mit kezdjek az egyetemi idő alatt szerzett gyakornoki tapasztalatokkal?
    (Nem elhanyagolható mennyiség)

  • #75376384

    törölt tag

    válasz Cathfaern #10133 üzenetére

    Pont ez volt a lényeg. Csak releváns dolgot tudok beleírni de azt rengeteget és elég szerteágazó a dolog. Arra is gondoltam hogy csinálok egy olyat amit feltöltök netre. Illetve minden egyes jelentkezésre egy külön típust. Fene se tudja mi lenne a jó. :D

  • #75376384

    törölt tag

    válasz FLx #10136 üzenetére

    Azért ez nem ennyire egyszerű. A diplomám egy építőmérnök bsc végzettség. Ezzel el tudok helyezkedni jó pár helyen.
    Dolgoztam úttervezésben egyetem előtt több mint egy évet. “Gyakornok” volt a titulus, de végeztem kimondott tervezői munkát is. Persze kontroll alatt.
    A legutóbbi munkahelyemen közel 2,5 évig statikusként dolgoztam. Egyetem mellett szintén, igaz akkor csak pár hónapokat. Viszont statikus irodák se egyformák. Némelyik jobban preferálja az előregyártást, némelyik a monolit szerkezeteket, némelyik a vasbetont, míg egy negyedik az acélt.
    Meglepődnél, hogy pár hónap alatt, ha megvan a háttértudás és az ember normális melót kap mennyi mindent meg lehet tanulni. Persze ez a szakma a folyamatos tanulásra épül, de az alapok egy része elsajátítható és interjúkor mondhatom azt, hogy tudom mi fán terem, amit csinálnak.
    Most csinálom az msc-t, itt a specializacio miatt már jelentősen szűkülni fog, hogy mit érdemes leírni.
    Illetve azzal én is tisztában vagyok, hogy mindent nem is lehet. Szóval az lesz, amit Cathfaern is irt. Csinálok egyet netre és lesz egy amit módosítgatok annak függvényében hogy én hova jelentkezem.

  • #75376384

    törölt tag

    nem igazán találtam releváns topikot, igy itt kérdeznék. feltölteném cv-m linkedin-re. viszont ez a fb felfogás nálam egyenlő az agyfsszal. ismerős igy, ismerős úgy... :U
    ami érdekelne, megoldható, hogy ismerős keresgélés nélkül egy szimpla cv-vel úgymond levadásszanak, megtaláljanak? muszáj nekem mindenki által látható profilt beállitani ahhoz, hogy teljesértékűen tudjam használni az oldalt? illetve a profession oldalán van egy belépés linkedin profillal opció, érdemes úgy vagy legyen oda egy új reg?
    ha nem szükséges nem teregetném ország világ elé a dolgot, pláne ha azt nézem, hogy mostani kollégák is láthatnak.

    lehet hülyén hatnak a kérdéseim, de eddig akit kérdeztem senki se volt képes értelmesen elmagyarázni az egész rendszer működését. az, hogy mit szükséges megadni, tenni és abból ki mennyit érzékel.

    köszi előre is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #75376384

    törölt tag

    sziasztok. tanácsot kérnék tőletek. adott egy gyakornoki pozició német nyelvterületen. jelentkezéskor megkérdezik, hogy milyen nyelven kommunikáljanak velem (angol v német) illetve kérnek egy cv-t, bemutatkozó "levelet" és egy motivációs levelet is.
    a kérdés, hogy a motivációs illetve a bemutatkozó levelet ti milyen nyelven adnátok le? bár az angol megy és a németet most tanulom, a leadott cv német lesz. a másik kettő esetében viszont elég tanácstalan vagyok. nekik vajon mi jön le abból ha németül adom be, illetve hátrányom lesz e ha angolul? én egy gesztusnak venném, hogy bár valaki nem tud németül mégis vette a fáradságot, míg lehet ők máshogy gondolnának erre.
    egyébként a szakmai résznek bőven megfelelek, amiatt nem aggódok.

  • #75376384

    törölt tag

    válasz axioma #10715 üzenetére

    Köszi mindenkitől a választ. Jó ezt olvasni, hogy végre valakik inkább angolt javasolják. Nekem is magabiztosabb a hozzáállásom, ha ismert nyelven kell kommunikálni. :D a munkahelyi nyelv nem tudom milyen lenne, bár tippre azt mondanám német, max egy picit normálisabban allnanak hozzám mert angolt “jelöltem” meg. Majd kiderül. :)
    Akkor szerintetek a cv-t is csináljam meg angolra? Ezek után csak az lógna ki.

Új hozzászólás Aktív témák