Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz layerke #11521 üzenetére

    Jó kérdés. Perpill szerintem egy autóvillamosságis guru nagy érték. És a jövőben is az lesz, de valószínűleg egyre inkább az IT része lesz izgalmas, és egyszerűsödni fognak maguk a "HW"-ek.

    Épületben nem tudom mekkora pénz van, de szerintem később fog eltolódni az IT felé.

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • theuprising

    tag

    válasz layerke #11521 üzenetére

    Ha jól értem mindkét verziót a mérnöki, tervezői, esetleg kivitelezői részéről szeretnéd megközelíteni, nem a "szerelői" vonalról.
    Megkérdezhetem melyik érdekel jobban?

    Pénzügyileg, jövőtervezés oldalról szerintem az épületvillamosság jobban kifizetődő, mivel erre a későbbiekben saját céget is alapíthatsz számodra megfelelő tapasztalat és szaktudás felszedése után. Tervezhetsz villamos hálózatokat akár mezei kertes házaktól kezdve akár a bazinagy társas házakig, üzemekig, gyárakig. Nem csak a tervezés alatt álló épületeknél van ilyen, van egy családi jó barátunk aki épületvillamossággal foglalkozik egyéni vállalkozóként (műszaki felülvizsgáló), a munkái 80%-a meglévő épületek újratervezése / továbbfejlesztése utáni műszaki ellenőrzése, jelenleg ki se lát a sok megkereséstől.

    Autóvillamosság szűkebb réteg, ha olyat szeretnél fejleszteni/tervezni, akkor be kell jutni az autóiparba első körben alkalmazottként, na de ha esetleg a későbbiekben saját céget alapítanál erre, akkor beszűkíted magad egy viszonylag szűk ipari szegmensbe (autóipar), ahol a megrendelők az autógyártók (esetleg azok beszállítói), és kész.
    Szerintem ez a verzió szűkebb, kevesebb a lehetőség, nehezebb a "kitörés".

Új hozzászólás Aktív témák