Új hozzászólás Aktív témák

  • d1991d

    csendes tag

    Üdv!

    Lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsolatban. Kb 2 hónapja vagyok a telefon tulajdonosa, és eddig nagyon tetszene a készülék, de van 1-2 dolog ami zavar és kíváncsi lennék, hogy evvel együtt kell élnem, vagy elrontottam-e valamit. Nos, a telefonon állandó adatkapcsolat van, gmail szinkronizáció és háttérben fut egy facebook kliens, plusz raktam fel egy sense-re hajazó óra widgetet. Az első ami zavar az a telefon akku ideje. Azt tudtam, hogy 1 max 2 napot bír ki, de az enyém elég sűrűn töltőn van, még akkor is ha se film, se wifi nem megy. Ez normális? A második kérdésem az, hogy elég sűrűn esik le a szabad memóriám 20 Mb vagy még az alá is! Megnéztem a futó szolgáltatásokat, lelőttem mindent, amit mertem (fb, mysincclient, gmail, stb, még az óra widgetet is) és sokszor így sem megy a memóriám 40 Mb fölé. Ez is normális? Próbáltam a 3D nézetet is kikapcsolva, így sem sokkal rózsásabb a helyzet, és nem tudom mi használja akkor a memóriát. Mivel az első androidos készülékem, így gondoltam megkérdezem az okosabbakat, mielőtt bármit is csinálnék a telefonnal. Érdemes lenne a francia ICS-t felrakni rá? Gondolom abban legalább van egy angol nyelv, úgy tudnám én is használni, és ha felraknám, azt tudom hogy garancia vesztéssel jár, de vissza lehetne teljesen alapra állítani (tehát alaprendszer. unroot), ha netalán szükség lenne a garanciára?
    Kezdőként írok, nézzétek el, ha hülyeséget kérdezek :)

Új hozzászólás Aktív témák