Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz bringasisti #12900 üzenetére

    Kb 25 éve volt utoljára akváriumom,most 4-5 hónapja kezdtem újra vele foglalkozni.
    Akkor volt egy 112 literes aksim tele aranyhallal,neonhallal,gurámikkal. /a többire nem emlékszek gyerek voltam :) /

    Nem tudtam semmit az ammóniáról,nitritről nitrátról,vízcsere fél évente volt, valami olcsó belső szűrőm havonta takarítva,hasznos bacikról senki sem hallott akkor még ,"sima" fénycsővel volt világítva a medence.
    Sosem volt komoly baj az akváriumba,halak sem hullottak a növények is nőttek.
    Most,hogy újrakezdem ezt a hobbit előtte elolvastam mindent amit lehetett,így 2 külső szűrőm van mechanikai szűréssel és biológiai töltettel,heti 20% vízcsere, tudatos etetés,atompontosan belőtt világítás megfelelő színhőmérséklettel, tápoldatozás.
    Így sem szebb az akvárium mint régen volt,és a forumok olvasgatása után még mindig az az érzésem,hogy még valami mindig "kevés".
    Lassan elveszik az,hogy miért is tart az ember halakat.
    A halakért,és nem a "hardverért" ami ezt mozgatja.Fontos,hogy jó körülmények legyenek,de itt meg is kellene ezzel állni.

    Lehet,hogy itt kellene leállnom a forumok olvasgatásával is.
    A sügéreim sem steril vízben élnek,a Malawi tóban is van környezetszennyezés,egyebek,nem tiszta a víz. Ahol ezek a halak élnek ott nem innék a vízből viszont az akváriumomból akár lehetne! ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák