Új hozzászólás Aktív témák

  • nyávogi

    tag

    válasz sasa311 #819 üzenetére

    szia sasa :)

    a microsorium és a mycrosorium is helyes írásmód, legfeljebb ez utóbbi a régebben használatos, de mindkét formája elfogadott, így is, úgy is megtalálod a szakirodalomban.( mycrosorium pteropus).
    Hogy, mennyire gyors növekedésű..normális tápanyag-ellátottság mellett, kb 3x olyan lassan növekszik, mint pl a cabomba, elodea, hygrophila, myriophilum. Igaz, az echinodorusoknál gyorsabban.
    Sosem állítottam, hogy én volnék az akvarisztikai tudományok non plus ultrája, mégis, az elmúlt 18 évben valahogy sikerült szép és egészséges akváriumokat berendeznem és fenntartanom, valami talán csak ragadhatott ez idő alatt, legfeljebb nem úgy csináltam, ahogy te. Nyilván több megoldás is működőképes lehet.
    Azzal, hogy nem tartod jónak a talajszűrőt, semmi bajom,ne használd, de nekem bejött nagyobb akváriumoknál. Igazad van, nem írtam, hogy nem önálló szűrési rendszerként, hanem kiegészítésként alkalmaztam, külső szűrő mellé.
    Vizinövényekkel elég sokáig foglalkoztam, nagyobb mennyiségben termesztettük szabadvízi és üvegházi körülmények közt egyaránt és fenntartom azt a véleményemet, hogy a növényeknek nem múlhatatlan szüksége, a tápanyag-kiegészítés, ha csak nem kizárólagosan növényes akváriumot tart fenn az ember, illetve megfelelő mennyiségű egyéb élőlény lakja az akváriumot.
    Egyébként szívesen veszek tőled is, meg mástól is az enyémtől eltérő ötleteket, meg tapasztalatokat

    az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

Új hozzászólás Aktív témák