Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz Alg #32668 üzenetére

    Lássuk csak, mert én is kíváncsi vagyok hogyér' van egy nano mostanában "szárazon", új cuccok GA-ból az egyszerűség kedvéért, szóval nem is a legolcsóbbat kerestem:

    Opti akva, 45x24x30 - 18k
    Eheim külső Szűrő - 35k újonnan (classic 250+duplacsapok vagy Ecoo pro, utóbbi szerintem sokkal praktikusabb)
    Vagy akasztós szűrő még talán ekkorához jó: ~20-25k körül lehet (GA-ban nincs ilyen)
    Lámpa: ~20k, pl. chihiros A451 (ez sincs GA-ban, hasonló áron van Odyssea), ezt tök jól lehet tuningolni magas CRI LED szalaggal ha nem tetszik a fénye (+ 4k körül ha meg akarod csinálni, valami 2500/m a szalag)
    Talaj: tropica, ~10k egy nagy zsák, bőven sok, lehet egy kicsi is elég
    Harscape: mittudomén legyen 10k... az biztos elég

    Ha jól számolom olyan 120k körül van, co2 nélkül, de minőségi cuccokkal, külső szűrővel, minden új, garis és nem keresgettem a legolcsóbbat. Ha a Dennerle szetthez nézed, akkor akvárium+lámpa+filléres belső szűrő , kb. 10-15 ezerrel van a szett ára alatt külön, de ez opti akva és kb. 5ször erősebb lámpával...

    Használt cuccokkal szerintem 50-70k között ki lehet hozni, harscapen is lehet spórolni ha kőturkálóban nézel valamit, tropica talaj sem kötelező, lehet sima homokkal is stb...

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák