Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Szoles #962 üzenetére

    Vakuhoz kedvelik egyesek a Ni-Cd-t, már amelyiknél nem tiltja a gyártó.

    Utóbbin először én is meglepődtem, majd elméletben arra jutottam, hogy ezekben a vakukban, a konditöltő DC/DC átalakító primer körének méretezésénél valószínűleg bekalkulálták a Ni-MH cellák nagyobb belső ellenállását. Vagyis kimondottan ahhoz van méretezve.

    Ebből adódóan, ezeknél Ni-CD akku behelyezése esetén a tervezettnél nagyobb áram léphet fel, amely károsodást okozhat.

    Viszont, amelyik vakunál nincs tiltva a Ni-CD, a kisebb belső ellenállás előnyei jelentkezhetnek: gyorsabb vakutöltés, esetleg több villantás(?).

    Az Index fórumon volt régebben egy figura, eléggé vágta a témát, valami bevizsgáló helyen dolgozott, baromi drága labortöltőt használt, amihez képest az IPC csak gyermekjáték. (Mindamellett az IPC-t ő is ajánlotta, másoknak.)

    Felfedezett pár 800 mAh-s Uniross Ni-Cd akkut, amivel állítása szerint többet tudott fotózni, mint nagyobb kapacitású Ni-MH társaival. Már nem emlékszem, vakuzásról milyen arányban szólt a dolog, de a vakut is emlegette.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák