Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoles

    senior tag

    válasz Kernel #583 üzenetére

    Kernel! Elolvastam itt is, ott is, amiket írtál. Lenyűgöztél a tudásoddal! :R És megnyugtattál, hogy nem is vagyok akkora marha. Köszönöm.

    Amit továbbra sem értek, hogy Te egészen más (nagyobb) töltőáramot mértél, mint ami a tojáson fel van tüntetve. Az a 200 mA, amit az elején mértél, az végig meg is marad? Mert akkor egészen másképpen kell számolgatni, nem a hátuljára irogatott adatok alapján.

    Bár hozzáteszem, tulajdonképpen nem is ez az a töltő, amelyiket használom, csak a törvényszerűséget probálom megtudni. A 12 órás időzítő mindenképpen kevés a 2500-as aksiaimhoz. Inkább használom a Sanyo tőtőt, aminek kb. 17 óra a kikapcs ideje, és többet ad le. A hátoldalán ez áll: Output: DC 2,4 V 180 - 270 mA x 2 / 100 - 180mA x 2
    Meg mérni sajnos nem tudom, hogy mi az igazság, de azért szeretném kiszámolni, hogy mennyi idő is kell neki.
    Sajnos ezt a töltőt 2100-as akkukkal adták, ezért nem tudom, hogy a 2500-asokat mennyi idő alatt töltemé fel. 2100-as akkukra egyébként 13,5 órát, 1850-esre 11,5 órát, 1700-asra 10 órát ír a Sanyo. No, ezekből az értékekből sehogyan sem tudom kiokoskodni, hogy mennyi kellene a 2500-asoknak.

    Mérés nélkül te mit tanácsolnál?

Új hozzászólás Aktív témák