Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    Hi

    Nah, itt egy újabb tapasztalat:

    Vagy két hónapja vettem egy Varta gyorstöltőt. Elvileg mikroprocesszoros, -DV érzékelős. Ésa adtak vele négy darab 1700mAh-ás (meglepően szintén Varta ;] ) akkut is.
    Nos, tesztelgettem többféle akkuval is, a töltőárama 1700mA (NiMh), 850mA (NiCd).

    A sajátjait kevesebb, mint egy óra alatt (kb. 45perc) feltöltötte, de az akkuk a végére igen forróak voltak, ami részben a töltő hője, részben pedig az akkuké, ventilátora nincs.
    Az első töltés után elég hamar merültek a digi gépben ezek az akkuk, aztán a második, harmadik után már sokkal tovább bírták, úgy tűnik, nem rosszak ezek az akkuk a viszonylag kicsi kapacitásuk ellenére sem.

    A 2500mAh-ás akkujaimat is megtöltötte, 1 óra 10és 17 perc alatt ment végbe minden akkunál a töltés, ez számításom szerint 1 óra 45 perc körül kellett volna legyen.

    A 2600mAh-ás akkukkal hasonló volt a helyzet.

    Az 1100mAh-ás NiCd akkuimat viszont nem töltötte eléggé meg, kb. 1 óra alatt végzett is velük, pedig a 850mA-es töltő árammal számolva, még bőven kellett volna menjen és amikor hagyományos módszerrel 110mA-rel, 16 órán keresztül töltöttem azokat, mérföldekkel tovább bírták.
    Ráadásul ezekre az akkukra gyakran jelez hibát és nem indul el a töltés, vagy leáll.

    Az tény és való, ezek az akkuk nem túl jók, nem igazán úgy viselkedne, mint a régi, 500mAh-ás, NiCd akkuim, amik a fele kapacitásuk ellenére, kétszer akkora áramot képesek csúcsban leadni.

    Egy tény, nem tölti fullra az akkukat, csak olyan 3/4 körülre, de legalább gyorsan végez velük és a NiMh akkukkal ritkán jelez hibát, rendben lemegy a töltés.

    Amit hiányolok belőle, az akisütés funkció, de azt rendszerint a saját töltőmmel szoktam végezni.

    További megfigyelés, hogy azokkal az akkukkal, amelyek nagyobb áramot vesznek fel, emiatt a feszültségesés is nagyobb szokott lenni ezeknél, jobban viselkedik és rendszerint jobban tölti. Ez már nem igazán mondható el a megygengült 2200mAh-ás csomagomról és az 1100mAh-ás, NiCd akkuimról alapban.

    A töltő egyébként egész olcsó volt, legalábbis a kategóriájához képest lényegesen, 5 ezer-valahányszáz Ft-ba került mindenestől.
    Azt nem akarom reklámozni, hogy hol volt ennyiért, csak annyit, hogy egy nagyáruházban vettem és a poén az, hogy ugyanez a töltő ki volt téve két áron, a másik 16 ezer X Ft volt. :F :D

    Üdv.:

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák