Új hozzászólás Aktív témák

  • cock

    tag

    Ha valaki jártas volt régebben a socketA AMD-k világában akkor ki tudja találni hogy miért 500Mhz-n megy az 533Mhz-es RAM egy 2 Ghzs proci mellett. Ha megnézitek CPU-Z-vel, az FSB 200 Mhz-n van, a HT az 800Mhz, tehát ez 4x szorzóval jön ki 4x200. A proci 2000Mhz-n is szépen kijön 10x szorzóval az FSB-ből. Az 533-as RAM nem osztható se nem 200-zal, se nem 166-tal, csak 133-mal, azaz 133x4. Na most ez azért baj, mert ha jóllátom a proci frekije osztható kell legyen az FSB-vel és a RAM frekijével. A proci frekije nem osztható 133-mal (és így 133x4=533-mal sem). Ha jóllátom itt az FSB lehet teljesen független a memória órajelétől, azaz többszöröse se kell hogy legyen, viszont a proci órajele mindenképp osztható kell hogy legyen a ram-éval. E mellett maximalista is az alaplap/BIOS, azaz megkeresi azt a maximum (533-nál kisebb) értéket amivel osztható a proci. Tehát ez a 250x2=500Mhz ami ugye 500x4=2000Mhz. Viszont az az érdekes hogy régebbi asztali gépemnél ilyenkor nem egy ilyen lehetetlen értékre állítódott a ram, hanem pl ebben az esetben sztem 133x3=400 Mhz-re ugrana vissza az 500 helyett, és az már teljesen szinkronban lenne a rendszerrel, mert ugye az 2xFSB, és CPU/5.
    orkester 667-os ramja azért megy 667-on mert 667x3=2000 kijön :) viszont az sincs tökéletes szinkronban a 200-as FSB-vel.

    Igazából kétféle módon lehetne gatyábarázni a dolgot:

    *Vagy kisebb órajelen járatni a procit, ami osztható a rammal és az fsb-vel is.
    Ez azért gáz, mert úgy jön ki hogy 1600Mhz=8xFSB=3xRAM ami ugye elég kevés a 2000-hrz képest. Ráadásul a RAM ugyanúgy nincs szinkronban az FSB-vel.

    *A másik (és legjobb) lehetőség a RAM órajelét csökkenteni. Ekkor ha 400Mhz-re csökkentjük akkor 2000Mhz=10xFSB=5xRAM az jó, ráadásul a RAM és az FSB is szinkronban van, azaz RAM=2xFSB

    Ez mind szép és jó, az egyetlen probléma h ezeket sehol nem lehet átállítani, ha a BIOS-ban nem lehet.
    Hülyeség volt az Acertől hogy 533-asat rakott ebbe a szériába. Ide 400Mhz-s passzol igazán.

    Most lehet hogy itt iszonyatnagybaromságokat írtam, de nekem ezt sikerült kitalálnom, sztem passzol a magyarázat a problémára :D
    Ha valaki jobbat tud, vagy tudja hogy ez egy baromság, javítson ki! :R

    Vajon a sátán miatt szerepel mindenhol 666 helyett 667 ;]

Új hozzászólás Aktív témák