Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    válasz Dreadloord #5 üzenetére

    Én pont fordítva tapasztaltam, az Acer nagyon gördülékenynek és optimalizáltnak hatott, míg a Galaxy Tab 2 7.0 egy lagghalmaznak.

    Néhány napig tulajdonosa voltam ennek a tabletnek és összességében pozitívak voltak a tapasztalataim, eddig ez volt számomra a legjobb androidos élmény. Nehéz egyébként igazán objektívnek lennem a rendszer optimalizáltságát illetően, ugyanis eddig ilyen szempontból szinte a lehető legrosszabb androidos cuccokat fogtam ki (Live with Walkam 4.0-val, Galaxy Tab 7.0 Plus 3.2-vel). Ezekhez, valamint az olcsóbb, kevésbé neves márkáktól származó termékekhez képest maga a megtestesült optimalizáltság és folyamatosság volt számomra ez a készülék. (Még a multitasking is egész szépen működött.)

    Amiért mégis elálltam a vásárlástól egy pixelhiba volt, illetve az, hogy nagyon pontatlanul jelezte ki az akkut többszöri töltés után is. Nekem mindig feltöltött elvileg 100%-ig, azonban onnantól úgy tűnt, hogy nagyon lassan merül, egy óra intenzív használatnál 98-99%-ot írt ki, ami irreális. Általánosságban az lett a vége, hogy 40% körülig szép lassan merült a készülék, onnantól pedig kb. negyed órán belül kifújt neki. Az újraindításoknál nálam is hajlamos volt véletlenszerűen lenullázni a telep működésének számlálóját. Tin hozzászólásából kiindulva ezek szerint ez nem egyedi eset, gyanítható, hogy szoftveres hibáról van szó. Ilyet anno eddig egyetlen egyszer az iPodom esetén tapasztaltam, nagyjából fél év használat után, ott gyakorlatilag azonnal cserélte az Apple a készüléket. Egyébként maga az üzemidő teljesen rendben volt, 5-6 órát biztos hozott, ami nem éppen csúcs, de kategóriájában szerintem teljesen elfogadható.

    - Az elsődleges kamera alapvetően jó lenne, azonban fixfókuszos, illetve - ahogy már fentebb is írta Tin - LED villanó sincs rajta, ráadásul a tesztvideónál nálam némileg a hang is csúszott a képhez képest, úgy gondolom így egy kicsit merész a reklámvideóban a kamera képességeit többször is kiemelni. Az előlapi kamera alacsony felbontású, de viszonylag tiszta, folyamatos, akadásmentes képet ad, videóhívásra teljesen megfelelő.

    - Az érintőkijelzővel vegyesek az érzéseim. A Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus-omhoz viszonyítva játékoknál (legyen az 2D-s vagy 3D-s) lényegesen precízebben érzékel a kijelző, valamint a görgetés is hibátlan vele. Én inkább azt vettem észre, hogy az erősebb nyomást érzékeli rosszabbul a gép, tehát, ha mondjuk egy weboldalon meg akarok nyitni egy linket a háttérben (hosszú nyomásra előjövő további lehetőségek), akkor előfordult, hogy csak többszöri érintésre sikerült megcsinálnom, ugyanis valamiért úgy érzékelte a gép, hogy görgetni szeretnék a weboldalon. A másik dolog, amiben kicsit gyengébben szerepelt a kijelző a Galaxy Tabhoz képest, az a pinch to zoom volt (kétujjas nagyítás), azonban elfogadhatónak tartom az Iconia tudását is ezen a területen.

    - Ami egyébként a játékokat illeti, amiket próbáltam (Dungeon Hunter 4, Mass Effect Infiltrator, Rayman Jungle Run, Wild Blood, Eternity Warriors 2, Angry Birds Star Wars) szépen, akadásmentesen futottak rajta, még ha nem is a legdurvább effektekkel a komolyabb címek esetén. A kipróbált játékok közül csak egyiknél éreztem azt sebességileg is, hogy lehetne jobb, ez a The Dark Knight rises volt.

    - Maga a kijelző minőségét Tin már leírta előttem, én annyit hozzátennék, hogy alapvetően meglehetősen melegek a színei, tehát a fehér sem igazán fehér, hanem inkább sárgás, de ez annyira nem észrevehető, csak akkor, ha van mellette egy hidegebb színárnyalatú kijelző.

    - A Youtube programmal nekem is gondjaim voltak, bár olykor-olykor úgy tűnt, megoldódott a dolog.

    - A hangszóró szerintem pont jó helyen van, ugyanis én fektetve tartottam a készüléket és pont nem takartam el. Néhány esetben kicsit halk lehet, azonban a hangzása viszonylag tiszta, így én teljesen elégedett voltam vele.

    - Amit hiányolnék még esetleg az az 1 helyetti 2 év garancia. Gyakorlatilag az összes tapasztaltabb, nevesebb gyártó - kivétel Apple - már legalább 2 év garanciát ad a táblagépeire, úgy gondolom itt is dukált volna ez. Vagy másik megoldásként adott lehetne mondjuk a garanciabővítés lehetősége, azonban az egyetlen csomag is, amit találtam, közel 30 ezer Ft-ba kerül (+ 2 év), ami úgy gondolom, egy 55-60 ezer Ft-os táblagépnél irreális összeg.

    Összességében egy nagyon szerethető gépről van szó és ha egy olyan darabot fogtam volna ki, ami pixelhibamentes és az akkumulátorkijelzése is rendben van, akkor megtartottam volna a gépet. Nem szabad megfeledkeznünk azonban arról sem, hogy a Nexus 7 megjelenése óta nagyon nagy az árverseny, már sokan a 60 ezer Ft-os árat is magasnak ítélik ezért a táblagépért és némileg talán igazuk is van benne (kb. 10 ezerrel többért Nexus 7, 30-cal többért Apple iPad mini kapható).

    *** Mielőtt megkérdeznétek, hogy miért választottam inkább a vásárlástól való elállást, a válaszom egyszerű: a boltban nem igazán akarták elhinni, hogy vannak gondok a készülékkel és hiába vittem vissza három munkanapon belül, néhány napos bevizsgálásra akarták elküldeni, amit én nem éreztem annyira fairnek lévén, hogy a fogyasztói törvényeknek teljes mértékben megfelelő módon és időben cselekedtem. (Persze őket is megértettem valahol, de saját magam alatt nem akartam vágni a fát.)

    Néhány teszteredmény (szűz, a tesztszoftvereken kívüli alkalmazásoktól mentes gépen):

    Smartbench 2012 Prod: 3509
    Smartbench 2012 Gaming: 2362

    Quadrant Standard Edition:
    Total: 4035
    CPU: 9119
    Mem: 3414
    I/O: 4925
    2D: 342
    3D: 2377

    Antutu 3.x.x:
    Total: 12662
    RAM: 2318
    CPU integer: 3396
    CPU float-point: 2468
    2D graphics: 648
    3D graphics: 2938
    Database IO: 550
    SD card write: 150 (33,7 MB/s)
    SD card read: 194 (29,0 MB/s)
    CPU frequency: 1209 MHz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák