Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz arnyekxxx #305 üzenetére

    Nem is, viszont a vonatkozó Wikipedia oldal alapján az ő halálától számítják a film közkinccsé válását azon országokban, ahol ez a kritérium. Egyébként a filmek esetébel az amerikai "megjelenéstől számított 95. év után" felfogás jobban tetszik nekem.

    #285 nuke7 Nem is gondolom komolyan, csak megpróbáltam a fórumtárs felebarátomra hatni.

    #301 Dr. Akula "Ugyanis a megtekintés jogát örökre adta el. És az hogy ha én elvégzem helyette, még fizessek is neki újra, na az olyan mintha a pék csengetne nálad hogy az elmúlt 30 évben ami kenyeret ettél, azt mind fizesd ki újra, mertcsak..."

    Nem egészen, mert ez egy hardverhez kötött, vagy ha úgy tetszik egy CD lemez analógiájával: beleégetett megtekintési jog. Elvileg örökre szól, de ha javíthatatlanul sérül az adott médium adathordozója (kazetta, CD, DVD, stb , de akár a könyv is), akkor sajnos annak ott vége.
    A pékes példa nem a legjobb, inkább olyan tartós, többször használatos tárgyakra gondolj, mint a fakanál vagy a kalapács: ha ezek eltörnek, akkor oda a "használati jog" is még ha ezekre nincs is (per pillanat) különadó.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák