Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    Egy kis tapasztalatmegosztás VR streameléssel és gameplay felvétellel kapcsolatban (konkrétan a Serious Sam VR The Last Hope, de más játékoknál is hasznos lehet):

    Azt eddig is tudtam, hogy a streamelés nagyobb erőforrásokat igényel, mint a felvétel de azt, hogy ennyivel nem gondoltam volna... Készítettem teszt felvételeket ugyanazokkal a beállításokkal és nem volt probléma semmivel, sőt a stream elején sem vettem észre nagyobb gondokat de aztán egyre több ellenfél jött a későbbi pályákon... Az fps beesett 90-ről 35-25-re és az alá is A végén már 20 alá is beesett, teljesen szétesett a kép, késtek a framek, játszhatatlan volt. Úgy néz ki jól bírom mert kb fél órán át így játszottam és nem hánytam el magam. A beállításokat az alapról kicsit lejjebb vettem, utána stabil 45-90 fps volt. Ég és föld.

    Coffee Lake-en vagy ahol 8 szálnál több van a CPU-ban valószínűleg sokkal jobb lehet a helyzet, ha esetleg valaki ide téved és streamelésen gondolkodik, az szerintem mindenképp minimum 6 magos CPU-ban gondolkodjon, de inkább még nagyobban. Streaming cardokkal alapból is sok a nyűg, VR streameléshez nem tudom mennyire lenne jó megoldás, a külön streamer rig pedig egy másik kategória...

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák