Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz papizs #1174 üzenetére

    Célszerszám kell hozzá mindenképp - ha nem akarsz gányolni, és tényleg tartós megoldást akarsz.

    Szétszedéshez: létezik Silhouette homlokcsípőfogó, amivel a végét le kell "harapni". (Kimondottan ehhez gyártott, precíziós fogóról beszélünk, hogy a lencsét se karcold össze.)
    Utána egy másik célszerszámmal ki lehet nyomni a szárat a lencséből (ezt sem fogsz sehol sem kapni).

    Összeszereléshez: új stift. Ez le kell pontosan méretre vágni. Ehhez ismét szükség van a Silhouette homlokcsípő fogóra (vagy jó egy nagyon éles orvosi szike is, azonban ez utóbbinál kicsit is avatatlan kézzel könnyen össze lehet a lencsét is karcolni).
    Majd kell egy speciális össze-szorító fogó (Silhouette), ami mind a két oldalán műanyag pofás, amibe egyik oldalról a stift illeszkedik be (és meg is támasztja azt, adott szögben),a másik oldalról pedig a keret illeszkedik bele.

    Magyarán nem egyszerű. Szerszámok nélkül csak össze lehet drehálni. Én ezt nem javaslom.
    Illetve kell egy új stift is (megfelelő méretben, és keménységben). [ennek sem mindegy a minősége]

    Ha elküldöd nekem, postafordultával visszaküldöm, ha sehogy sem találsz hozzá értőt - aki rendelkezik szükséges célszerszámokkal.
    Idehaza is találkoztam már egy-két kolléga részéről nem szakszerű összeszereléssel -sajnos. Inkább ne is vállalná el szerintem az ilyen "optikus".

    Üdv: Ferkó

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák