Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    eljutottam odáig, hogy már sikerült felélesztenem egy mini PCIe-s GTM380-as modemet egy "homemade" PCIe - USB adapterben - tárcsáz, netre lép, IP címet kap - a rúterről lehet is kifelé pingelni, letölteni, viszont a rácsatlakozó gépnek nem adja át a netet... gondolom valami tűzfalas probléma lehet. a probléma ott kezdődik, hogy ez a modem már nem 3G, hanem HSO proto-t használ, amit a Luci nem ismer. próbáltam úgy csalni, hogy először létrehoztam egy alap 3G modemes WWAN profilt, ugyanolyanra állítottam mindent mint egy már működő másik modemmel - hagytam hogy lementsen minden tűzfal beállítást a Luci - majd átírtam fájlrendszer szinten a network configban amit kellett, és tárcsáztam. a rácsatlakozó eszköz továbbra se kap netet. azzal is próbálkoztam már, hogy a WAN eth1-et #-oltam a konfigból és a HSO-t neveztem el WAN-nak, reboot, de a külső eszköz továbbra se megy. hol lehet a probléma ? valaki aki jártasabb a témában segítene átgondolni, hogy hogyan is kell felépíteni fs szinten egy ilyen eszköz hozzáadását ? tűzfal, route-ok, stb stb...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák