Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    Abszolút nem értek hozzá de kb 2 éve szeretném elérni HTTPS-t itthonra, csak folyton falakba ütközök.
    El tudja valaki mondani mint egy 5 évesnek, hogy hogy tudok letsencrypt certificatet létrehozni és frissíteni OpenWRT-bem?

    Synologyn sok szívás után végre sikerült megcsinálnom a certifikációt, de ahhoz, hogy továbbra is frissüljön, 80s portot DSM-re nyitva kell tartanom, amit nem nagyon szeretnék. Boldog vagyok, ha a 80as portom zárva.

    Itt jött képbe, hogy egyel feljebb ugrom, és OpenWRT Acme moduljával csináltatom ezt a certifikációt, mert mintha olvastam volna a nagy kutatásban valahol, hogy automatikusan kezeli a külső elérést, és mikor frissíti a certifikációt, megnyitja a 80as és 443as portot, aztán rögtön be is csukja.

    Na most itt azon kívül, hogy elérhetetlenné tettem böngészőből a webui-t (80as portról nem enged, 443 pedig nem ment), többre nem futotta.
    Visszaállítottam ACME-t és UHTTPD fájlt és GUI elérhető, úgyhogy szájbarágósan, hogyan tovább?
    Egyáltalán van értelme foglalkoznom, vagy ACME és LUCI-ACME önmagában nem nyitja meg a 80as portot magától, és ugyanott lennék mint Synologyval?

Új hozzászólás Aktív témák