Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Friczy

    senior tag

    válasz Skynet258 #39386 üzenetére

    Tizensok év Android után közel egy éve váltottam Androidra...
    Igen, ez komoly váltás lehetett ;]

  • UX

    junior tag

    válasz Skynet258 #39386 üzenetére

    "ez a rendszer k*rva jó""

    Szerintem f.s
    Már lassan 1 éve nem használom a minit. Csak úgy hemzseg a hibáktól.
    Az egyik vektoros alkalmazáshoz elég gyakran jön frissítés. Ilyenkor másik íróasztalra dobja a mac. Ha újraindítok az íróasztalok összekeverednek.
    A beállítások pofátlanul zaklat szinte minden nap valamivel, ha rákattintok, másik íróasztalra bepofátlankodik.
    Arra sem jöttem rá normál egérrel hogyan hívom elő az íróasztalt. Erre még nem szántam sok időt. Mert ehhez a rendszerhez aztán kell idő. Meg idegrendszer.
    Magic mouse-t használok minin, azzal elő tudom csalogatni.
    A minap adtam a rendszernek egy esélyt egy jobb egérrel, de pár perc után ismét falhoz csaptam volna a minit.
    Az egér király LENNE, mert egy fokon élvezet használni, de rohadt pontatlan, és hangos.
    Mindegy, maradjunk a rendszernél.
    A legnagyobb probléma a finder, ami egy ótvar sz.r.
    Felhőben tárolok különböző típusú fájlokat. Ügyfélmappában van kép, excel, pdf, 3d fájl, stb. Így a legátláthatóbb rendezni a munkáimat.
    Csak hogy ha a finderben megnyitok valamit, egy képet vagy egy PDF-et, akkor az a kőkorszaki megtekitővel nyílik meg, például nem lehet lapozni a fotók között, nem zoomol a pdf-ben, és hasonló nyalánkságok. A support azt mondta, ez a onedrive hiányossága. Aztán a minap rájöttem - mert felmerült hogy átköltözök icloudra - hogy icloudon még szarabb a helyzet. Az kezelését ugyanúgy a megtekintő végzi.
    Ráadásul, nem tudom eltávolítani az applikációk mappáit, vagy legalább egy mappába rendezni, ott kell nézegetnem, a sok mappát mikor megnyitom az icloudot.
    Nagy zűrzavar van a fejekben, az apple házatáján. Legalább egy mappába rendeznék az applikációk mappáit.

    Egy PDF-be sem tudok csak úgy simán belenagyítani. Biztos ehhez is valami kiegészítő szoftver kell. Mintha ez akkora nagy dolog lenne.
    A fotók alkalmazásban sem tudom hogyan kell nagyítani csúszka nélkül.
    Csúszkával meg rémálom lassú. Itt minden úgy működik mintha jobb lábbal vakarnám a bal fülemet. Lassú és körülményes. Cserébe tűéles a felbontás.
    De ez a rendszer így inkább hasonlít egy üresfejű, ám tökéletes testű csajra.
    Hol marad a belbecs?

    A teljes nézet sem valami egyszerű billentyű kombináció. Írták itt a srácok, de elfelejtettem. Ez a fórum nagy segítságedre lesz. Szükséged lesz rá. Ez nem windows.
    Androidot nem ismerem, ios-t, már sok éve használok. Ha negyedannyira jó lenne ez a rendszer mint az ios, akkor lehet nem kellene eladnom a gépet.

    A safari hónapok óta le van fagyva, és nem tér magához.
    Ezen a rendszeren nem olyan erős a kilépésre kényszerítés mint windowson a ctr+alt+del. Halottnak a csók.

    Nem tudom itt ki hogyan rendezi a fájljait, és mivel tekinti meg őket, de ez a rendszer így hulladék.
    Kaptam javaslatokat, PicArrange és hasonlók, de nem jött be, és most például meg sem nyitja a képeket. Ami windowsban alapértelmezett, itt rémálom.
    Azon a rendszeren rákkattintok egy fájlra, megnyitom, nagyítom, ide-oda rakosgatom, mit írjak még, mindent tud.
    Hogy miért vagyok még itt akkor? Magam sem tudom. Talán választ keresek a kérdéseimre. Miért van ezért a rendszerért mindenki odáig meg vissza?
    Illetve arra a kérdésre, hogy tényleg ennyire mellé lőttem?
    Itt van az orrom előtt a megoldás, csak nem látom?
    Ennyire eltérőek az igényeink?
    Egyáltalán mitől jó egy rendszer?
    Nem mindenkinek a gyors és hatékony kezelés az egyik legfontosabb?

    Amiről te írsz, az is csak a kinézet.

Új hozzászólás Aktív témák