Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    Már másodszor állok neki FinePrinthez hasonló eredménnyel nyomtatni Linux alól, de még mindig valami nem klapfol...

    ...vagyis psnup -2 befile kifile elvileg megcsinálja a .ps filet, amit nyomtatni tudnék.
    Meg is tudom tekinteni, teljesen tökéletesnek látszik KGhostview-val (1.kép).
    Ellenben, ha ezt kinyomtatom, esetleg ps2pdf-fel átalakítom, egyaránt elcsúszik a lap széle és lelógnak róla a feliratok (2. kép).

    Mi lehet ennek a megoldása?

    Pedig nézegettem a psbook-ot is pl. (ehhez Win alá saját megoldást kellett készítenem FinePrinthez) és egész jó lenne az eredmény, ha nem akarná mindig más méretben nyomtatni az anyagot... próbáltam variálni a papírméretet, de alapvetően törekedtem mindenütt A4-et megadni.

    Ennek ellenére a nyomtató (lézer) kiírta, hogy letter formátumot szeretne nyomtatni. Ezt különösen furcsának találom.

    A kezdeti .ps filet úgy állítottam elő, hogy a fileba nyomtatást választottam... HP LaserJet III a nyomtató, itt is A4 volt megadva.

    Mi lehet a gond?

    Fórumon írt más is ugyanerről a jelenségről, de megoldást nem találtam... A psnup előtti filet minden további nélkül nyomtatni ill. pdf-fé tudom alakítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák