Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0

    aktív tag

    válasz bambano #33977 üzenetére

    Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit mondasz. Az tény, hogy a systemd marha nagyra nőtt, és ott van már PID1-ben majdnem az egész Linux, és ez nem biztos, hogy jó így.

    De ez itt nem a systemd hibája volt. Ha bele akarunk menni, megkérdezhetjük, hogy miért gondolták jó ötletnek azt, hogy az sshd dependáljon a systemd-re? Én nagyjából tudom (mert utánaolvastam), azért, mert a systemd által nyújtott sd_notify() fv-t használja arra, hogy értesítse a systemd-et arról, amikor elindult.
    Nem lehetett-e volna megoldani valami jó kis POSIX cuccal, vagy UNIX socket domainnel?
    De biztos meg lehetett volna, de szerintem teljesen jogos volt a maintainerek törekvése arra, hogy ha már úgyis systemd-es környezetben fog futni az sshd, akkor használjuk már ki a systemd szolgáltatásait (ezzel systemd függővé tenni az sshd-t), mert hogy ennek előnyei is vannak. Nyilván, ha nem lennének előnyei, nem használnánk.
    Tehát itt volt egy döntés a Debian és néhány másik disztribúció részéről, aminek lettek következményei. De szerintem ebbe nem nagyon lehet belekötni.

Új hozzászólás Aktív témák