Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz atesss #10998 üzenetére

    "A grubot tetszőlegesen be lehet állítani
    Akkor ok. Csak remélem menni is fog a beállítás. De ha van egy jó leírás, remélem."
    Van sok, rögtön az első találat magyar nyelven van: [link]

    Nem tudom, hogy az OpenSuse-t (nem a Suse linuxról van szó, az fizetős) miért nem javasolták, nagyon barátságos, jó szoftvare környezettel érkezik.
    Az új Ubuntuval bevezetett Unity kezelőfelület (visszarakható hagyományos gnome panelre) az, ami inkább kézenfekvő lehet kezdők számára.
    Amúgy, Ubuntu az igazából kezdők számára is ajánlható Linux, erre épül a Mint, kettő között leginkább a kinézet az, ami alapján dönts köztük. Az OpenSuse meg leginkább az Ubuntu alternatívája RPM alapokon.

    Amúgy a partíció sorrend hót mind1
    Csak amiatt gondoltam, hogy a vinyó az elején a leggyorsabb. Bár ez akkor jöhet ki csak, és akkor se nagyon, ha az egyik partició a lemez elején, a másik a legvégén van.
    Tudomásom szerint nincs a vinyónak köznapi értelemben eleje és vége, főleg h. több oldalas korongkon mozognak a fejek. Ennél fogva egyszerűen a logikát érdemes alapul venni.

    és a csatolási pont a "/" legyen.
    Ez mit jelent pontosabban ?

    Linux alatt minden partíciót fel kell csatolni, amit használni szeretnél. A "/" jelenti a gyökér fájlrendszert, ide fog kerülni a rendszer. [link]
    Pl. OpenSuse automatizált, az NTFS-es partícióimat egyből felcsatolta magának, nem kellett semmit állítanom.

    Itt van egy rövid leírás az Ubuntu telepítéséről, a séma hasonló a többi Linuxnál is, javaslom mindenképpen olvasd el: [link]

    Wifi hacket meg nem tudom, soha nem foglalkoztam ilyesmivel.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák