Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Segítségeteket szeretném kérni. Cimborámnak kellene Counter Strike GO-ra és basszus orientált zenélésre valami jó gamer füles, lehetőleg mikrofonnal.

    Mivel nem tudom milyen árban mocorognak és az ár/érték lépcsők hogy alakulnak, azért egy 10-30k ig tartó tág határt szabnék meg. Nekem mindenem Logitech, de az már régen volt, hogy ilyen dolgokra költöttem, szóval szeretném megtudni ti milyen füleseket preferáltok, biztos vannak "bestbuy"-ok.

    Köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #7639 üzenetére

    Bocsi szerk. idő lejárt és lemaradt, hogy ilyen hangkártya van a gépben..

    És eddig ezeket néztem:
    0.,1., 2., 3., 4.

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Tsebacsi #7644 üzenetére

    Az miért baj, ha USB egy füles? A Creativoknak van USB és Jack csatlakozója is nem?

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Kitaláltam, hogy kéne vennem egy jó gamer fülest, amivel FPS játékokban hallanám, éppen merre bóklászik az ellen. Mindenféle képpen USB-s kellene külső hangkártyával, mivel laptopon játszanék. Utcán soha nem hordanám, mivel ott agybadugóst használok. Átlag zenehallgatás esetén pedig a mélyorientált füleseket kedvelem főleg. :)
    Sajnos csak egy helyről tudom beszerezni, mivel ott fél áron tudok vásárolni, ott a következőket néztem ki (nem az Edigital az említett üzlet, csak innen szedtem a linkeket). Ami szóba jöhet:

    - Genius HS-G700V
    - ASUS Strix Pro
    - ASUS Strix DSP
    - Kingston HyperX Cloud II

    A Genius fele annyiba kerül, mint a többi, de ha jó a 7.1 hangzás, akkor én ezzel is beérném, még a rezgés is szimpatikus :)
    A HyperX Cloudról hallottam egyedül tapasztalatot, azt azért vettem bele a listába, mert sokan dícsérték.
    A szívemhez mégis a két Strix füles áll legközelebb. Mondjuk alapból az sem tiszta, hogy a Strix Pro akkor a virtuális 7.1-et nem is tudja, csak a Strix DSP? :/

    Ha valakinek van bármiféle ötlete, tanácsa, vagy tapasztalata a fent említett termékekkel kapcsolatban, azt nagyon megköszönném! :R
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Stukker1987 #14889 üzenetére

    Ezt olvastam én is, de a Strix DSP-nél álltólag az a keverő cuccos megdobja a basszust szépen. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy ha tutira tudnám, hogy a Strix DSP nem esik le a fejemről, akkor azt venném, ha pedig az nagy rám, akkor Cloud II :D Csak ezt soha nem fogom megtudni, mert kibontani úgy se engedik. :(
    Köszi az infot amúgy! :) Mire cserélted a Strixet?

    Logitech meg sajna nincs a cégnél, úgyhogy leves..

    CsonkaImo
    Köszi a tippet! :)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Köszönöm a sok hasznos infot!
    Akkor jelenleg úgy nézki, hogy olyan értelmes sorrounddal rendelkező füles, ami jó basszussal rendelkezik nem igazán van?
    Lehet megveszem a Geniust legalabb az olcso.. Nagy öngól nem lehet. Esküszöm már azon is agyalok hogy veszek egy Maxell Retro DJ-t. 5 ezer péz, azt lehet elég az is, ha egyszer a sorround nem jön át a drágább fülikből se. Mikrofon meg van a laptopomban :W

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Újabb kérdésem lenne..
    Most azon agyaltam hirtelen, hogy HyperX Cloud simát vennék, nem a II-es verziót, meg morfondírozok a Beyerdynamic DTX 910-en is, mert azt írják hogy hatalmas tere van és játékra simán ajánlott.
    Nade, ugyebár ezek sima jack-esek, nekem meg laptopba integrált hangkártyám van ugyebár (Dell 7537).
    Na már most... megéri nekem 15-25k-t jackes fejesbe ölnöm ily módon? Kihajtja még ezt a kategóriát értelmesen az alaplapi hangkártya? Mert ha nem ad normális hangot, akkor tényleg vagy 10k alatt veszek vmi olcsó fejhallgatót, vagy akkor marad a drága (30k+) USB-s hangkártyás gémer fülik valamelyike... Nem vagyok sajnos képben, mennyit számít a hangkártya megléte :/ Szerintetek?

    Bocs, hogy ennyire noob vagyok, de hangtechnikával soha nem foglalkoztam még :D
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Ma voltam bent a boltban megérdeklődni az árakat, ahol occsóé tudok vásárolni. Terv a következő, aki az elejéről lemaradt volna: Kell egy többfunkciós füles itthonra, 40% játék 35% zene 25% film használati arányban, szóval nagyon fontos lenne, hogy jó tere legyen. Halljam a birkák lépteit FPS-ekeben. Ha mögöttem motoszkálnak netán, tudjam pontosan hol vannak. Emellett nem bánnám, ha a mélyeket szépen kiadná magából, a hangfal szettem meg az agybadúgós (bóklászós,házon kívül hordós) fülim is elég buffogós, de azért ne mossa széjjel a másik két tartományt, mert arra bizony allergiás vagyok :) Mikrofon nem kulcsfontosságú, mert állítólag hibátlan a hangom TS-en a laptop beépített mikrofonjával is. Meghajtva egyelőre a laptop integrált hangkarijáról lenne (ha jackes), ha USB-s akkor pedig értelem szerűen a füles beépített hangkártyájával. Ilyen megfontolásokból és a boltban kapható termékekből a lenti listát gyúrtam össze.

    A következő árakon tudok hozzájutni a termékekhez:

    - ASUS Cerberus 9k (jack)- Jókat hallottam róla, állítólag jó tere van és mélyorientált. Van kóser mikrofon is, ami lecsippenthető.

    - ASUS Strix DSP 22,5k (USB)- Designra egyértelműen a kedvencem, egyedül a mélyeitől tartok, mert van aki szinte mélyn nélkülinek írta le, van aki meg el volt ájulva a mélyektől... Nem tudom.. Az elején erre hajlottam legjobban, de félek tőle.

    - Kingston HyperX Cloud (jack) 16k - Takstar Pro 80 alapra épült modell, ti sokkal többet tudtok róla, mint én, de ehhez azt olvastam, hogy kellene pl egy Xonar u3, mert a laptop nem bírná meghajtani.

    - Kingston HyperX Cloud (USB) 21k - Erről kb le is mondtam, mert a beépített hangkártyájáról azt hallottam, hogy a Xonar u3 oda-vissza elveri, szóval akkor a Cloud I+Xonar u3 kombóval jobban járnék (szerintem).

    - Genius HS-G700V 9k (USB)- Sokak kedvence, sokak szerint pedig gagyi darab. Erről a legmegoszlóbbak a tesztek is... Foggalmam nincs hova tegyem ezt fejhallgatót :/

    +(opcionális) Xonar u3 6,5k - Jackes fülesek mellé idővel tuti beszerzem. Ha USB lesz a végső fejhallgató választás, akkor pedig leves :)

    Ez lenne a lista, DE! Betenném még bónuszba a Takstar HD2000-ret, meg mondjuk a Superluxokat 10k-ig. Ha a fentiek mellett, mondjuk inkább ezekből javasolnátok, akkor feláldozom a kedvezményem a pics*ba és veszek egy Takstar HD2000-ret mondjuk 9k-ért meg mellé egy Xonar u3-at. 15k-ból egész tűrhetőnek tűnik az is, csak nem tudom pl. az ASUS Cerberushoz képest mit tud a HD2000.

    Az én fejemben ezek a kombók álltak össze:
    1. ASUS Cerberus, később Xonar u3 melléje (15k)
    2. ASUS Strix DSP magában (22,5k)
    3. HyperX Cloud magában 16k (ha kevés az integrált hangkárty, akkor jöhet a Xonar. Így 22,5k)
    4. Takstar HD2000+ Xonar u3 (Postával 8k+mellé 6,5k helyben a Xonar=14,5k)

    Please help me :F

    Bocsi a hosszú írásért, szívesen fogadok bármi ötletet, hozzászolást, javaslatot!
    Köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Kingston HyperX Cloud megrendelve, lehet csak jövő héten lesz meg, de azonnal írok beszámolót :) Tűkön ülök :))

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Asrach #15004 üzenetére

    Elég új vagyok a topicban, lehet hülyeséget mondok, de ha király a hangkártyád, szerintem pénzkidobás a Cloud II.. Bőven jó az a sima Cloud jack csatival. Ha tévedek javítsanak a hozzáértők :) Tudtommal a II csak a beépített hangkártyával tud többet, az meg neked adott.

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Edigitalnál Kingston HyperX Cloud 28 990 Ft helyett19 900 Ft!!!! :Y

    A sima verziója Takstar PRO 80 is 20k felett van, ehhez meg mikrofon is van meg pár extra. Ennyiért nem tudom elképzelni, hogy lehetne jobb fülest kapni... :N

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz duronx #15109 üzenetére

    Erről majd írj vmi rövid beszámolót please, milyenek egymáshoz képest :)

    Amúgy nekem is Cloudom van, csak nem igazán tudom szavakba önteni amit érzek. Még járatom és várom hogy beérjenek az élmények. :D Majd ha meg lesz mellé a Xonar U3, akkor úgy írok egy hosszabb szösszenetet, mit változott az alaplapi integrálthoz képest.

    A lényeg, hogy laptopról hajtva is elájultam a fülestől... Ami érdekes, hogy nagyon-nagyon basshead voltam, tehát ami dübörög meg szétviszi az agyad az a jó hülyegyerek szinten. 1 hete van meg és most szoktam hozzá az EQ nélküli alap hangzásához, gondolom még járódik is befele folyamatosan. Nagyon szép a mélye amúgy, csak az eddigi stílusomhoz képest nem az az agyrázkódás szint, de amilyen tisztán és egyenletesen teljesít minden tartományban, az számomra hihetetlen. Ilyen kis nyomi integrált hangkártyával EQ nélkül használom a bőrpárnákkal, tehát ha nem hallgatok semmit, akkor se hallok a külvilágból szinte semmit :D

    Ami további nagyon nagy pozitív csalódás, az a kényelem. Mondták, hogy monitor füles, ez hosszan tartó használatra van tervezve, de pl. tegnap reggel 8tól este 8-ig gép előtt ültem és melóztam úgy, hogy közbe végig a fejemen volt és zenét hallgattam. Közben kaját felhozni mentem le meg wc-re. Esküszöm 9-kor mikor nekiálltam meccset nézni, hiányzott az érzés hogy rajtam legyen, olyan kényelmes. Ilyet én még soha nem tapasztaltam, 1-2 óra után nyúkáltam a fülpárnák alá meg fel-le pakolgattam a fejemen.

    Amúgy ami 100% és már most kimerem jelenteni látatlanba, hogy Siberiánál tuti kényelmesebb és strapabíróbb.

    Így mindenféle állítgatás nélkül egyedül az nem tetszik benne, hogy a teret nem érzem benne biztosra. Pl. FPS játékok. Állítgatással (esetleg majd Xonar U3-al :K) ez is orvosolható lenne szerintem egyszerűen, de egyelőre nem akarom piszkálni (ezt úgy értsd, hogy simán jó játékra is így integrálttal, de nekem zene/film alatt így natúran jobban teljesít, mint játék alatt).

    Na abbahagyom, mert sokat írtam már így is. Lényeg: Szerelem első látásra, amióta megvan napi 5 órákat minimum zenélek-filmezek-játszok vele. :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák