Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bulitt

    őstag

    válasz anarkee #11755 üzenetére

    Amennyiben a fejhallgató Jack csatlakozós, és ezt egy arra alkalmas dedikált hangkártyára kötöd, a hangkártya driverében kiválasztható. Ennek megfelelően a hangkártya maga lekeveri a fejhallgató számára a térhangzást.

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz anarkee #11755 üzenetére

    Ahogyan Bulitt mondja:

    Itt egy link, bárki lecsekkolhatja: stereo füles, videó elindít, szem becsuk :)

    Dolby Headphone test

    Bár ASUS oldala szerint a DSX nem tud Dolby Headphone-t ... ezért vettem anno DG-t ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz anarkee #11758 üzenetére

    Nem ismerem ezt a fülest, de ahogy nézem a kábel cserélhető, tehát vagy USB vagy pedig "mobilos" CTIA vagy OMTP csatlakozás ...

    Ha a headset már megvan, akkor ehhez a csatlakozóhoz fillérekért lehet átalakítót/hosszabbítót szerezni, amivel már bármilyen hangkártyára rácsatlakoztathatod ... Ezt könnyű letesztelni.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz anarkee #11763 üzenetére

    Ha nincs meg még, akkor szerintem keress egy másikat, ez a füles elég drága hogy próbálkozz vele, ennyiért már komolyabb sztereo is van szerintem ... de én nem értek a lovakhoz :)

    Viszont a mobilokhoz való verziónak (mini usb - jack) szabványnak kell lennie, hogy menjen is a mobilokkal :) Ezt a kettőt írtam előbb. Ezekhez egyszerű átalakítót venni, és akkor tuti viszi a mikorofon jelet is :)

    De USB kimenetű hangkártyáról én nem igen hallottam eddig ... bár nem követem a HW világot egy ideje :)

    Life is shor...

  • d1abLo

    senior tag

    válasz anarkee #11763 üzenetére

    Persze hogy létezik
    Steelseries USB Soundcard

    De vannak más márkából is
    Creativenak is van olyan SB ami usb
    Asus Xonar U széria is usb

    Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

  • dudika10

    veterán

    válasz anarkee #11763 üzenetére

    USB kimenetű hangkártyának nincs túl sok értelme. Az USB buszon digitális jel közlekedik, a hangkártyának pont az a feladata, hogy a bemenetén érkező digitális jelből csináljon a kimenetére egy analóg jelet (illetve a mikrofonnál pont fordítva).
    Az, hogy egy szabványos csatlakozófelületet (USB) nem szabvány szerint használ a gyártó, az a saját hülyesége, mert az USB-jack kábelen bizony analóg jel utazik. A jack teljesen szokványos 4 pólusú, kapsz hozzá úgynevezett splitter-t párszáz forintért, és akkor meg is van a két jack csatlakozó ([link]).

    Az általad kinézett fejhallgató egyrészt képes sima sztereo fejhallgatóként működni (ha a fent tárgyalt jack kábellel csatlakoztatod egy hangkártyához), másrészt képes a saját hangkártyáját használni (ha USB-vel csatlakoztatod).
    Az eredeti kérdésedre az a válasz, hogy jack-kel csatlakoztatva bármilyen DolbyHeadphone technológiát támogató hangkártyával lesz "virtuális térhangzás", és természetesen ez sztereo fejhallgatóval működik, pont arra lett kitalálva.

    Ugyanakkor egy nagyon gagyi fejhallgató, nagyon drágán, de hát "gémer", bármit is jelentsen ez. :U

    Néha próbálkozom, hátha el lehet fordítani a topikot a jó irányba, de ez már egy jó ideje arról szól, hogy nem valós igények kielégítésére ajánlanak olyan fejhallgatókat, amiket a témához értő emberek ipari hulladéknak neveznek. :(
    Akinek nem tetszik a valóság, az bejön ide, és megkapja azt a választ, amit hallani szeretett volna, aztán boldog tudatlanságban él tovább. Pont ahogy beats fanatikusok se fogadják el a valóságot, inkább megetetik magukat azzal, hogy a nagy sztárok is ilyet használnak, meg hát drága is, akkor jónak is kell lennie, hiába mondja minden szakértő, hogy nem az.

    (#11766) d1abLo:
    Kérek egy 500 lóerős, max 3 éves, keveset futott sportkocsit 200.000 forintért. Nincs? Kár.

    A hangerőszabályzás megoldásához a lehető legrosszabb hely a fejhallgató kábele. Láttál már normális minőségű potmétert? Ha láttál volna, akkor tudnád, hogy mekkora, nem fér el se a fejhallgatóban, se a fejhallgató kábelén. Egyébként pedig az összes "gamer billentyűzet" rendelkezik hangerőszabályzó funkcióval, és egy teljesen hagyományos billentyűzeten keytweak segítségével bármely gombra be lehet állítani hangerőszabályzót, tehát a helyes válasz erre a kérésre egy a témában jártas személytől az, hogy ilyet sajnos jó minőségben nem lehet csinálni, ezek az alternatívák léteznek.

    8.000 forintért kapsz Maxell RetroDJ-t (illetve azt sokkal olcsóbban), Takstar HD2000-et vagy Superlux HD681-et. Az ajánlott listában 20.000 forintig nem találok olyan fejhallgatót ami meg tudná közelíteni a HD2000-et (azért ezt, mert ez a leginkább emberfüggetlen, a másik kettőnek olyan hibái vannak, ami egyes embereket zavar).
    Te jössz, mutass nekem akármekkora összegig olyan gamer fejhallgatót, amin a gitár nem basszusgitár, és a zenekar nem a fürdőszobában játszik. Vigyázz, mert a legtöbb már megfordult szétszedve az asztalomon (tehát hallottam is).

    (#11767) d1abLo:
    Ennek semmi köze ahhoz, amit kérdezett.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • dudika10

    veterán

    válasz anarkee #11770 üzenetére

    Mint mondtam, szabvány USB csatlakozóból csak digitális jel jön ki.
    Ahhoz, hogy a számítógépből érkező jel analóg jellé, majd hanggá alakuljon, és ahhoz, hogy a mikrofon által felvett hang digitális jellé alakuljon, szükséges egy hangkártya.
    Ennek a hangkártyának a füled (szád) és az USB csatlakozó közt kell elhelyezkednie. Kizárásos alapon tehát hol van? Bizony-bizony, a fejhallgató belsejében a bal oldalon. :K

    Cipőt a cipésztől. Mutass egy komoly tesztet bármelyik "gémer" fejhallgatóról, amit egy témában jártas ember készített (rendes tesztet találsz például a goldenears vagy az innerfidelity weboldalakon, ők mérnek is, és nem csak azt képesek megállapítani, hogy hú de szépen világít).

    Ha Bp-i vagy, javaslom, hogy keresd fel a nomono-t, és hallgasd meg a Takstar HI2050-et és a Pro80-at. Gond nélkül beleférnek a keretedbe, és kifejezetten kellemes a hangjuk (egyik nyitott másik zárt, ha nem akarsz senkit zavarni és Te se akarsz másokat hallani, akkor a zárt kell). A felépítés egyébként csalóka, mert ami első benyomásra jó minőségűnek tűnik, az egyáltalán nem biztos, hogy az is. Például a beats fejhallgatókon rengeteg olyan megoldás van, ami hosszú távon nem felel meg a felhasználásnak, de elsőre tapasztalatlan nézelődőnek nem tűnik ez fel.

    Ha szépen kéred, mutat neked Rudi (nomono, contaxg néven a fórumon is megtalálod) még jobb fejhallgatókat is. ;)

    Ezekhez beszerzel egy csiptetős mikrofont meg egy Asus Xonar DGX-et, és meg is van a virtuális térhangzás (nem vagyok benne biztos, hogy ez tetszeni is fog, egy normális sztereo fejhallgató meglepően jó tud lenni).

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák