Új hozzászólás Aktív témák

  • 9L7V

    csendes tag

    válasz donceleger8 #4413 üzenetére

    ...szerintem nekem szólt a válaszod...nem rm250-nek...
    A következőkre jutottam...A GT520-as alkalmas Blu-Ray 3D lejátszásra, és 1,4-es HDMI kábelcsatlakozásra...de mivel messze van a tv-től, nem tudom rákötni. Viszont letöltöttem a "Journey 2 The Mysterious Island" filmet 3D-ben:mkv-fájllal 9,6 gb-al, és BD25 3D-ben iso fájllal 23,5 gb-al. Az iso fájlt bemásoltam Daemon Toolsba. (És elindult Power DVD13-ba. De az asztali géphez csatlakoztatott Philips 226V-LA monitor nem alkalmas 3D megjelenítésre) A létrejött tartalomba (3 könyvtár egyike) BDMV könyvtárt megnyitva majd az alkönyvtárakból STREAM könyvtárt megnyitva szerepel egy SSIF alkönyvtár, meg "2 db." m2ts (16,5 + 7 gb. = 23,5 gb.) fájl. A két fájlt kimásolva külső vinyóra a 16,5-öset a tv lejátsza, de nem 3D-be. (tudom miért: mert a másik fájlt nem érzékelte, amit össze tudott volna rakni a tv) Ezután megnyitottam az SSIF könyvtárat, amibe volt egy 23,5 gb-os ssif fájl. Kimásolva külső vinyóra, a tv nem ismerte fel. Az ssif kiterjesztést egyszerüen átírtam m2ts fájlra, és csodák csodájára ezt a 23,5 gb-os átírt kiterjesztésű fájlt a tv 3D-be lejátsza!! Összehasonlítottam a 9,6 gb-os mkv - és 23,5 gb-os m2ts filmet, első ránézésre nem találtam minőségi eltérést. DE AZ "első ránézésre". Felmerül bennem a kérdés: megéri-e a nagy fájlt letölteni? Vagy nem jó módszer amit csináltam? Vagy nem vettem észre az első ránézésre a minőségi különbséget? tényleg lehet minőségi eltérés ekkora (mkv és m2ts) fájlkülönbségek között? Vagy ezt mindenképpen PowerDVD 13-al kell lejátszani (mert ő összerakja) tv-re csatlakoztatva? (ha már nem tellett külső Blu-Ray lejátszóra) Vagy csak azért van fenn BD25 iso-ban, hogy lemezre lehessen másolni, hogy lejátszható legyen külső Blu-Ray lejátszóval?
    Laikus tevékenységemmel "Ez így egy tragédia!"
    Vélemények?
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák