Új hozzászólás Aktív témák

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz m3gtr #3223 üzenetére

    Az az igazság, hogy azért gondoltam, hogy esetleg nem mindegy, hogy milyen kábel kellhet hozzá, mert eddig is volt két hdmi kábelünk, még a márkájukat sem tudom, egy a dune-hez, egy pedig az xobx-hoz. Eddig nem volt velük gond. Befogtam az egyiket a sony blu-ray lejátszóhoz, és eleinte nem is volt semmi gond, de olyan két nap után egyszer csak film közben elsötétült a kép, majd visszajött, majd ezt megcsinálta néhányszor. Ez az eset több film alatt is előfordult, sőt a blu-ray lemezeknél a tv küldött valami olyan üzenetet, hogy nem értelmezhető a jel. Még sose láttam ilyet a Sony tévén. Közben a film számlálója ment tovább, tehát a lejátszó dolgozott, viszont zavart ez a villogás, ezért beraktam a másik kábelt, amivel viszont minden szépen működött. Azóta újra néztük a filmet, ott ahol a hiba volt, semmi gond nem jelentkezett. Nem tudom, hogy pontosan mi lehetett a gond, lehet, hogy egyszerűen csak a kábel hibásodott meg, de arra is gondoltam, hogy nem bírja esetleg a nagyobb sebességet. (???) Bár ez csak az én agyam képzelgése, hogy a blu-ray lejátszó esetleg több jelet küld, vagy gyorsabban, mint a dune? Nem értek hozzá, nyugodtan javítsatok ki, ha rosszul gondolom.
    A másik kábelt azóta nem próbáltam, ne hogy meghibásodjon a tv.
    Minden esetre hátha tudjátok mi lehetett a gond.

Új hozzászólás Aktív témák