Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Már jó pár napja olvasgatom a fórumot. Nemrég elhatároztam, hogy lecserélem a min. 10 éves hangfalaimat, amiket a számítógéphez használok. Hosszas keresgélés után a Thonet & Vander termékekre esett a választásom. Jelenleg 2 típus között hezitálok. Ezek a Hoch és a Kürbis.

    Első felindulásból a Hoch mellé tettem le a voksom, azonban a fórumot olvasva elbizonytalanodtam. Bár pontosan nem találtam meg a "miért nem ajánlott" indok okát, kb. azt sikerült kihámoznom a hozzászólásokból, hogy a hangfal nem "igazi" 3 utas, számítógép mellé nem feltétlen megfelelő méretű (lehet nekem is nagy lenne), illetve (bár ez valóban szubjektív) nem annyira jó a hangzása a Kürbis-hez képest. Teljesítményben sincs akkora különbség. Az ár, jelenleg 7-8.000 Ft a Kürbis javára (BT-s és sima változat esetén is).

    A következő kérdések merültek fel bennem (igazából mind2 típus esetében):

    - A basszus-reflexnyílás a hangszóró hátulján helyezkedik el. Sajnos nem tudom őket a faltól csak max. 10-15 cm-re tenni. Ez nagy probléma?

    - A BT-s változathoz jár távirányító (talán a Kürbis-hez nem). Ha a távirányítóról kapcsolom ki a hangfalakat, az egyenértékű a készülék hátlján lévő kikapcsológombbal? (kétlem, de azért megkérdezem...)

    - A bemenetek között hogyan váltogatok? (Itt konkrétan az RCA bemenetekre gondolok, nem a BT - RCA közötti váltásra)

    - Amennyiben a bemeneten nincs semmilyen jel, akkor nem búg, nem ad hangot? A jelenlegi néha igen, illetve ha csörög a telefon, akkor hallható az a pattogó hang is.

    - Amennyiben a BT-s változat mellett döntenék, valóban minden bekapcsoláskor be kell állítani a hangszíneket? Valamelyik hozzászólásban olvastam ilyet (bár a Kürbis oldalán ott vannak a potméterek, a Hoch-on nincsenek, ezért előbbiben nem vagyok biztos...).

    Amire a jelenlegi hangfalaimat használom (illetve erre használnám a T&V-t):

    - sorozatokat nézek (gyakran) a gépen (filmet szinte soha, arra ott a házimozi)
    - háttérzene néha-néha szól, miközben gépezek
    - a szoba pontos méretét nem tudom, de max. 20nm, itt használnám, de jellemzően a gép előtt ülve
    - ha nagy ritkán játszanék, akkor ezen szólna

    Minden hozzászólást szívesen látok és előre is köszönöm őket.

    Üdv.
    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    válasz pitius #26750 üzenetére

    Először is köszönöm a választ.

    Amúgy mi különbség van a film és sorozat között?

    A sorozat csak olyan "háttérzajnak" megy, többnyire sok szöveggel, olyan zenével, aminél nem számít a minőség (háttérzene, ami amúgy is halk, hogy a beszédhang jobban szóljon). A film esetében többször lehetnek olyan jelenetek is, amiknél a zenei aláfestés dominál, tehát ott fontos, hogy jobban szóljon. Bár nem sok különbség van a két kategória között, azért mégis :).

    + Ha filmet nézek, akkor mást nem csinálok, csak "bámulom" a képernyőt és hallgatom a hangot (ezért lenne házimozim). Ha sorozatot nézek, akkor megesik, hogy dolgozom a gépen, vagy teszek veszek a szobában.

    (#26744) psyho85:

    Elolvastam a blogot. Találtam benne érdekes dolgokat. Írtad, hogy a belsőben cseréled majd az alkatrészeket. Ez csak a hangzás miatt kell, vagy idővel károsodhat a hangfal a felhasznált alkatrészek miatt? Igazából én ennyire nem akarnék belemenni a dologba, csak üzembe szeretném helyezni, aztán használni :)

    (#26747) domedee:

    Köszönöm az infókat.

    Összességében megint elbizonytalanodtam :D Amit a blogon-on olvastam (potiknál rozsdásodás), az alapján BT-s változat jobb, ott nincs poti :). Azt mondjuk nem tudom, hogy a sima változatnál hogy választok bemenetet, mert oldalt csak 3 poti van, ami hangerő, mély, magas. Mondjuk csak az elve érdekel, úgyis csak a PC lenne rádugva. Az is igaz, hogy a Hoch elég ütősen nézni ki az asztalomon (főleg, hogy magasabb lenne a monitoromnál).

    Az eddigieket köszönöm. Még biztosan olvasgatok a témakörben, illetve alszom még párat a döntésre.

    Egy kérdés jutott még eszembe. Írták a fórumon, hogy a Hoch = Vigoole C2048. Ez most jó, vagy nem jó? (Bocs, de fogalmam sincs...)

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    válasz arminlok #26796 üzenetére

    Köszönöm a tapasztalatokat. A használattal kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés. A hangfalon 2 bemenet található (mindkettő RCA). Hogyan választod ki, hogy melyik aktív? Erre nem láttam gombot, vagy kapcsolót. A másik, hogy valóban számít, milyen eszközt, melyik bemenetre rakod? Olvastam egy leírásban, hogy nem mindegy, hogy pl. egy DVD lejátszót az 1-es vagy a 2-es bemenetre kötöd.

    Talán a Kürbis azért jobb választás, mert kevesebb helyet foglal (igazából csak magasságban, ha jók az információim). A BT-s opciót még meggondolom, hátha 1x kelleni fog. Bár mindent rá lehet kötni jack dugóval is (de azért tetszene a vezetékmentes opció).

    A Hoch viszont elég állatul nézne ki az asztalomon.. főleg, hogy a monitorom fölé lógna. Egyedül abban nem győzőtt meg, hogy hiába a plusz hangszóró, nem vagyok meggyőződve róla, hogy annyival jobban szólna.

    Persze a mostaninál biztosan mind2 jobban szólna... :)

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    válasz PuMbA #26805 üzenetére

    Igen, nagyjából már sikerült rájönöm, miért nincs az ajánlottak között.

    (#26806) Grózi:

    Sajnos nem találtam olyan helyet, ahol mindkettőt meg tudtam volna hallgatni.

    Azt hiszem, hogy a logikus választás a Kürbis lesz. Árban is olcsóbb, meg így biztosan nem veszek "fölöslegesen" nagyobbat.

    Köszönöm a sok hozzászólást, meg a segítséget. A héten ebből vásárlás lesz :) Ja és Kürbis :)

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az alábbi hangfalszettről keresnék némi információt: Logitech Z333

    Ma láttam egy boltban és egész jól nézett ki. A hangja sem volt rossz, gondoltam hátha van már valakinek tapasztalata vele kapcsolatban. Számítógép mellé venném, esetenként gépen nézett sorozatokat "hallgatnék" vele, illetve háttérzenéhez használnám.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Üdv.
    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Új hozzászólás Aktív témák