Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Degeczi #18322 üzenetére

    Én gépi szerelést írtam. Ha a két nyákot kis manufaktúrában kellett volna legyártatni, és kézzel szerelni, akkor nem kaptad volna meg 17-ből a kettőt, ezt továbbra is fenntartom.

    Két irányból közelítve sem botrányos. Egyik szempont az anyagár. A 12 csak a 3 panel anyagára, a többit hozzászámolva bruttó 25 alatt nincs meg. És a fejlesztés igenis létezik, mint költség, aki ezt nem számolja, az nem érti a világ működését. A nyák összeszerelését kínai nagysorozatos árakkal számoltam. Az alkatrészeket valóban a magyar kisker árakkal számoltam, ha kínaival számoltam volna, akkor a 25 lett volna kábé bruttó 15 (ebből az áfa maga 4, nettó 11). Erre jön a dobozolás, szállítás, gari, kisker, nagyker. Téves azt képzelni, hogy Kínában oly olcsó az alkatrészár. Szoktam a Taobaoról alkatrészeket rendelni, nagyobb mennyiségben is, meg lennél lepődve. Van csomó minden, amit nem is érdemes onnan beszerezni, mert itt olcsóbb.

    A másik szempont pedig a piac helyzete. Mivel nincs sokszáz alternatíva (még 3 sincs), ami ezen az áron hasonló vagy jobb eredményt kínálna, ezért simán megáll a lábán a 30ezres ár. Ezzel szemben viszont sok rosszabb létezik, azokkal mit kezdenél egy ilyen elemzés után?

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • AMDFan

    addikt

    válasz Degeczi #18322 üzenetére

    Az igazság az, hogy ugyanúgy ahogy tót felebarátaink nem szórják ki veszteséggel a modecomot, sem a genius sem a modecom nem jótékonysági intézmény, tehát szeretnének profitot termelni. Ha megnézed az 1250X óta a Genius sem adott soha semmit olyan olcsón. Én még 10.000-ért vettem az 1250X-et anno, haverom a 3000A-t már 20-ért vette, és azóta ezeknél szerintem csak gyengébb cuccokat hozott ki a Genius, akár drágábban. Így működik a világ, ha a Logitech képes 20k körül adni ezeket az ocsmány 2.1-eket, akkor mondjuk ki, hogy a modecomot megvenni 17-ért az ilyen karácsoniy ajándék volt. Más kérdés, hogy honnan jutott hozzá az interstore ezekhez ilyen áron. Ugye láttunk már a számtechboltok környékén hatalmas csalásokat, akár áfa, akár vám, bármi belejátszhatott ebbe, hogy ennyiért adták.

Új hozzászólás Aktív témák