Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Degeczi #59946 üzenetére

    Könnyen lehet, hogy PC táp okozta, én is tápoldalra gyanakodtam, mert ugyanazon a láncon fejessel nem hallani a zajt, csak a monitorokon.
    A földhurok tényleg csak kérdés szinten merült fel, mert olvastam már róla, de eddig nem volt semmi hasonló jelenség, amivel találkoztam volna. Érdekelt, hogy erről van-e szó.

    Pl a DAC habár optikán kapja a hangot, de a tápot USB-ről? :D
    Nem, ennyire azért nem vagyok saját magam ellensége.:D
    Igyekeztem minél jobban elszeparálni a PC-s zajoktól, de másodlagos forrásként szükségem arra is.
    Az USB bridge egy lineáris tápról megy. Eleve ezért is került a láncba, hogy amikor nem a dedikált "zenei" forrásból jön jel, hanem a PC-ről youtube, játék, akármi, akkor egyrészt meglegyen a galvanikus leválasztás, másrészt rakja rendbe az USB csomagok ütemezését (ennek a hatása lehet színtiszta placebo, de ha már amúgy is belekerült...), harmadrészt ne kelljen az DAC USB-t átdugdosni, hanem mehessen optikain vagy koaxon a PCM.
    Magánál a DAC-nál a gyári tápot használom, ha jól tudom, ennél a típusnál (Liquid Spark) nem opció az USB táplálás. Nem egy nagy kaland amúgy, sima 12V-os, kapcsoló üzemű adapter.
    USB-n csak digit jelet kap a DAC a másik forrásból, az RPi4-ről, ami szintén lineáris tápról megy.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák