Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karldergroße

    senior tag

    Nincs időm végigolvasni mind a 16000 hozzászólást. Szeretnék egy ilyen telefont, de lenne előtte pár kérdésem. Kérem, valaki válaszoljon, nagyon megköszönném. Tehát:

    1. Mi a különbség a "sima" 5800 és a navigációs kiadás között? Lehet-e a "simát" is használni navigációra? Ha igen, akkor miért van a 25000 Ft-os árkülönbség?

    2. A navigáció ugyanazon a színvonalon használható autóban, mint mondjuk egy olyan navigációs rendszer, amely csak erre lett tervezve?

    3. Könnyű megszerezni (esetleg jogtisztán) és feltelepíteni aszükséges szoftvereket?

    4. Lehet-e a készülék QWERTY érintőképernyős billentyűzetével ékezetes betűket produkálni SMS-ben?

    5. Milyen a zenelejátszó? Most 5310-esem van és azzal nagyon meg vagyok elégedve.

    Még egyszer köszönöm előre is.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz ZoliM@ster #16730 üzenetére

    Még egy kérdés: Igaz az, hogy az RDS nem működik a rádiónál?

  • karldergroße

    senior tag

    Meg tudná valaki mondani, mivel tud kevesebbet mondjuk egy 5230-as vagy egy 5530-as, miért ennyivel drágább az 5800?

  • karldergroße

    senior tag

    Tegnap megvettem a telefont...

    Egyelőre ismerkedem vele, alapvetően pozitívak a benyomásaim (ezeket most nem részletezném, mindenki tudja, hogy miért is jó ez a készülék), de azért akad néhány negatívum:
    - A készülék néha akkor is elfordítja a képet, ha nem akarom (pl. ha csak kicsit megdöntöm.)
    - 5310-esem volt előtte, szerintem annak jobb a fülese, tisztábban szól. (itt nem konkrétan a fülhallgatóra, hanem a nyomógombos csatlakozóegységre gondolok).
    - A készülék nem talál GPS-t.
    - Elég nehézkes így SMS-t írni, bár szerintem majd hozzá lehet szokni.
    - A számológépben nincs tudományos módozat
    - A naptár nem tudja (az 5310-es tudta) azt, hogy egy találkozó hetente kétszer (pl. hétfőn és szerdán) ismétlődik. Szinkronizáltam a két készüléket és a második (tehát pl. a szerdai) eltűnt, a hétfői megmaradt.
    - A névjegyzék két vezetéknév esetén a második alapján keres. Tehát pl. Kovács Szabó Ilona az Sz-nél van... ????

    A végére egy kérdés:
    A csatlakozó alapján az 5310-es töltője is alkalmas az 5800-hoz, viszont a műszaki paraméterek (pl. áramerősség) nem egyeznek. Árt-e az 5800-nak, ha a munkahelyemen az 5310-es töltőjével töltöm, mert mondjuk nincs kedvem "cipelni" a töltőt?

    Köszönöm a válaszokat előre is.

  • karldergroße

    senior tag

    Kérem, valaki segítsen.

    Próbálom frissíteni a szoftvert NSU-val, de nem találja a telefont. A PC Suite is nehezen találja (legutóbb csak a 2. csatlakozáskor), a számítógép viszont látja a telefont. Fogalmam sincs, mit csináljak.

  • karldergroße

    senior tag

    Most már eléggé le vagyok "amortizálódva"...

    A telefont most már nemcsak a NSU nem ismeri fel, hanem az OVIés a PC Suite, sőt maga a számítógép is azt írja ki, hogy nem kompatibilis USB módban van csatlakozva, hiába választom ki a telefonon a PC Suite csatlakozást. Elkeserítő, hogy ezek a Nokia-programok milyen szarul működnek, bár hozzáteszem, hogy az 5310-esen soha nem voltak ilyen problémák.

  • karldergroße

    senior tag

    Most öt napos a telefon, sok problémát megoldottam, de igazából nem vagyok megelégedve, sőt: kimondottan csalódott vagyok. Egy 65000 Ft-os telefontól bizonyos tekintetben többet várnék el. Az agyondicsért Symbian rendszer több esetben bizonytalanabb és nehézkesebb, mint az s40-es. Előtte 5310-esem volt, amelyet most gyakran fel fogok hozni összehasonlításul, mert meggyőződésem, hogy az 5310-es a maga kategóriájában egy tökéletesen eltalált és logikusan vezérelhető telefon. Az 5800-omon most már a legújabb szoftver fut, ami néha problémásabb, mint a 2-es verzió, amely eredetileg volt rajta, de erről később részletesebben…

    A telefon kevés pozitív tulajdonsága a következő:
    - Hatalmas képernyő, amelyen élmény minden olyan tevékenység, amely nagy képernyőt igényel: videó, fénykép, WAP, stb.
    - Az érintőképernyő tetszik, könnyű rajta dolgozni ujjal is.
    - A GPS nálam elég jól működik eddig, a térképszoftver aktuális és elég alapos (bár nem teljesen naprakész, Keszthelyen például nem ismeri a márciusban átadott OBI áruház új útját.)
    - Jó, hogy tetszés szerint lehet az alkalmazásokat csoportosítani.

    Lássuk a hibákat, amelyekből sajnos több van:
    1. Nincs olyan menünézet, amelyeket az s40-eseken szerettem: fölül ikonok, alul lista elrendezés, ahol az ikonokban balról jobbra, a listán pedig felülről lefele lehetett navigálni.
    2. Az új 5-ös szoftver legnagyobb hibája, nem tudom, másnál is előfordult-e: Nem lehet új üzemmódot létrehozni. Ez azt jelenti, hogy be kell érni az 5 db gyári üzemmóddal. Ez a 2-es szoftverben még ment, de amikor feltettem az 5-öst, az megszüntette az addig létrehozott üzemmódot és most hiába kattintok az „Új létrehozása” sávra, semmi nem történik. Néha ebben a menüpontban azt is megtagadja, hogy egyes üzemmódok „Testreszabás”-ába belépjen. Nem tudom, hogy másnál is így van-e ez, mindenesetre nagyon bosszantó dolog. Ráadásul a funkció próbálgatása miatt gyakran elszáll a készülék, gyakorlatilag újraindul.
    3. Ugyancsak rendkívül bosszantó a Névjegyek menü katasztrofális működése. Akárhogy állítom be, és akárhogyan írom be a neveket (vezetéknév-keresztnév), soha sem működik tökéletesen. Az „Allianz Hungariat” akkor is a H-nál keresi, ha vezetéknévként vagy keresztnévként vagy esetleg „vegyesen” írom be. Egy Kovácsné Szabó Zsuzsa nevű embert akkor is az s-nél keres, ha az egész nevét vezetéknévnek írom be, de akkor is, ha csak a tényleges vezetéknevét írom be a vezetéknév rovatba. Ilyen probléma az 5310-esen is volt, de ott minden megoldódott, amikor a teljes nevet vezetéknévként adtam meg. Itt esélyem sincs.
    4. A névjegyzékből nem tudok képet kitörölni, csak másik képpel helyettesíteni, azt is csak úgy, hogy a képtől indulok el (kép használata), tehát a névjegy menü szerkesztéskor nem is kínálja fel a „kép” lehetőséget.
    5. Telefonáláskor a telefon önkényesen teszi ki ezeket a képeket. Ez azt jelenti, hogy van, amikor híváskor egyáltalán nem jelenik meg a kép (pedig van a névjegyben), van olyan, amikor kis képet dob ki a készülék, de előfordul az is, hogy a kép nagy. Nem sikerült rájönnöm, milyen rendszer alapján működik. (Nem függ a kép tulajdonképpeni méretétől, az biztos.)
    6. Ha valaki hív, néha egy telefon ikonnal tudom felvenni a telefont, néha viszont egy zöld és egy kék csík fut keresztbe és azt használhatom. Hogy ez mitől függ, nem sikerült még rájönnöm.
    7. A zenelejátszó nem írja ki az albumcímet, pedig bőven elférne. A borítót ugyan kiteszi, de érdekes lenne az albumcím is, a csicsás ovi dizájn helyett inkább ezt kellett volna betenni az 5-ös szoftverbe. A zenelejátszó csak kérésre frissíti a számokat, nem automatikusan tölt be, mint az 5310-es.
    8. A zenelejátszó hangja a HS-45-ös fülessel egyértelműen kevésbé tiszta, mint az 5310-es volt a saját fülesével.
    9. Az akkumulátor rémesen keveset bír ki, eddig minden nap töltöttem. Tény, hogy sokat kísérletezek vele, nyomkodom, de azért azt gondoltam, annyit bírni fog (mivel nagy teljesítményűnek van megadva), mint mondjuk egy másik XM-es készülék.
    10. Az ébresztőhöz (bocsánat: jelzéshez) nem lehet zenét választani, vagy csak én vagyok balf@sz.
    11. A főképernyőre indokolatlanul kevés gyorsikont lehet kitenni. Szerintem bőven elférne ott több is, gyorsabb lenne a telefon kezelése.
    12. A főképernyő betűjének színét nem lehet állítani. (Ez alapvető funkció lenne, szerintem). Ez azzal jár, hogy világos háttérképet (paradox módon ilyen a készüléken szereplő háttérképek többsége) nem lehet használni, főleg akkor, ha aktív készenlétet akarok használni, tehát állandóan sok felirat van (naptár) a főképernyő közepén.
    13. A naptár nem tudja azt a funkciót, amit még az 5310-es is tudott, nevezetesen, hogy egy bizonyos esemény hetente kétszer (pl. kedd-csütörtök) ismétlődik ugyanabban az időpontban. Amikor szinkronizáltam a két készüléket, az ilyen korábbi bejegyzéseimnek mindig eltűnt a második fele (tehát pl. a csütörtöki időpont). Bejegyzést nem lehet másolni sem, ami az 5310-esen alapvető dolog volt. Állítólag a Symbian elsősorban üzleti készülékekhez készült. Miről is beszélünk tehát?
    14. A hangrögzítőt sokkal bonyolultabb elérni, mint az 5310-esen. Azon beállítottam, hogy a navi gomb felfelé való mozgatásával telefonálás közben pillanatok alatt tudtam aktiválni a dolgot és felvenni a beszélgetést. Ezen a készüléken beszélgetés közben csak a menübe belépve tudom üzembe helyezni, ami azt jelenti, hogy a beszélgetés első pár mondatát biztosan nem tudom rögzíteni, ha szükséges.
    15. Sokkal nehézkesebb a listából kijelölés, mint az 5310-esen (vagy akár a korábbi 6234-esemen) volt. A s40-es készülékeken beléptem az Opciók/kijelölés menübe, egyet kijelöltem, de utána a készülék alul a kijelölés üzemmódban maradt és bármelyik másik listaelemet egy kattintással ki tudtam jelölni. Ez egy sok elemből álló lista esetén nagyon praktikus volt, (pl. bizonyos üzenetek törlése). Az 5800-ásnál csak úgy megy, ha minden egyes elemnél külön megnyomom az opciókat, megjelölés/elvetés, majd megjelölés és utána minden egyes elemmel ez a játék. Háromszor annyi ideig tart.
    16. A zöld gomb megnyomásával nem az összesített napló jelenik meg, hanem csak a hívott számok. Sokkal praktikusabb, ha az összes hívott/fogadott/ nem fogadott szám együtt jelenik meg, mint az 5310-esben volt.
    17. A gyárilag adott védőfólia egy abszolút dilettáns melléfogás. Mivel csíkos, alig lehet tőle látni a képernyőt, ráadásul a jobb oldalán található „ikonok” sms-írásnál takarják a szöveget. Ha leszedném, a készülék teljesen védtelen lenne a karcolásokkal szemben.
    18. A telefon túl nagy, különösen a vastagsága döbbenetes. Erre persze lehet mondani, hogy el kellett volna olvasni a leírást, de megdöbbentem, amikor az 5310-es után kezembe vettem. Ehhez hozzájön a sérülékenysége, tehát összességében nehéz vele bánni.

    Pillanatnyilag talán ennyi az összes benyomásom, és ha a navigáció a beépített GPS-szel (mivel nincs kedvem fizetni a hálózati támogatásért) nem fog megfelelően működni, el fogom adni a készüléket, mert alapvetően elégedetlen vagyok, még akkor is, ha az eladáson bukom 15-20 ezer Ft-ot. Lehet, hogy szépen visszatérek majd a tökéletesen bevált 5310-esemhez, veszek egy normális navigációt és az 5800-ásról azt fogom egy hónap múlva mondani, hogy egy elhibázott döntés volt. Persze az is lehet, hogy megszeretem, főleg akkor, ha a felsorolt hibák némelyikét valamilyen szoftverfrissítés megoldja.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz jety91 #17072 üzenetére

    Hard resetet nem nyomtam, lehet hogy béna vagyok, de nem tudtam, hogy kell.

    Hogyan kell formázni a memóriakártyát (itt a telefon belső memóriájáról van szó, gondolom)? Gondolom, ha formázom, minden eltűnik róla, akkor újabb szoftverfrissítés?

    Vagy - gondolom -valamit félreértek, mint mindig :)
    Le tudnád írni részletesebben a tennivalókat? KÖszi előre is!

  • karldergroße

    senior tag

    válasz deka10 #17075 üzenetére

    2. Nálam nem lehet. Nem működik, nem reagál.
    3. Nem jó: pl. beírom vezetéknévbe: Csiszárné Pongrácz Andrea és a P-nél keresi
    4. Nem működik, nem lehet a képre kattintani.
    6. Ok, értem
    10. MEgvan, balf@sz voltam
    12. Egyelőre 1 db (egy) témát mellékeltek a telefonhoz. Tudom, le kell tölteni egy másikat...
    13. Ismétlődés van, de olyan nincs, hogy minden szerdán mondjuk hétfőn-szerdán ugyanakkor, az s40-ben vant
    16. Azt tudom, de akkor megint nyomni kell.
    A HR-t nem merem meglépni, mert mi van utána??? Főleg nem a kártyaformázást.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz deka10 #17080 üzenetére

    2. A HR megvolt, az üzemmódok megjavultak.
    3. A névjegyek viszont nem, a Lukácsné Pető Katalin továbbra is a P-nél jön elő, pedig az egész a vezetéknévben van.
    4. ez nem volt teljesen világos (ez a sok katt, mi az, hogy a legalsó, nekem alul a szerkesztésben a névjegynél "privát" van, kép nincs), tehát a képeket továbbra sem tudom törölni.

    Többi ok és köszi, ha a 4-esben tudsz, segíthenél.

  • karldergroße

    senior tag

    Újabb probléma...

    Megtaláltam a képek névjegyzékből való eltávolításának módját, mindent, viszont elszállt a Vodafone-wap-om.
    A tökéletes beállítások ellenére azt írja ki: érvénytelen szervernév. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

  • karldergroße

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy tűnik, a szoftverfrissítés és a HR megoldotta a legtöbb problémát, én is okosodtam egy kicsit, ezért már jobban tetszik a telefon. A tegnapelőtti hosszú listámból a következő pontokra találtam megoldást (vékony betűvel a korábbi hozzászólás, vastaggal a mostani helyzet):

    1. Nincs olyan menünézet, amelyeket az s40-eseken szerettem: fölül ikonok, alul lista elrendezés, ahol az ikonokban balról jobbra, a listán pedig felülről lefele lehetett navigálni. Ez sajnos továbbra is hiányzik.
    2. Az új 5-ös szoftver legnagyobb hibája, nem tudom, másnál is előfordult-e: Nem lehet új üzemmódot létrehozni. Ez azt jelenti, hogy be kell érni az 5 db gyári üzemmóddal. Ez a 2-es szoftverben még ment, de amikor feltettem az 5-öst, az megszüntette az addig létrehozott üzemmódot és most hiába kattintok az „Új létrehozása” sávra, semmi nem történik. Néha ebben a menüpontban azt is megtagadja, hogy egyes üzemmódok „Testreszabás”-ába belépjen. Nem tudom, hogy másnál is így van-e ez, mindenesetre nagyon bosszantó dolog. Ráadásul a funkció próbálgatása miatt gyakran elszáll a készülék, gyakorlatilag újraindul. A HR-tel megoldódott.
    3. Ugyancsak rendkívül bosszantó a Névjegyek menü katasztrofális működése. Akárhogy állítom be, és akárhogyan írom be a neveket (vezetéknév-keresztnév), soha sem működik tökéletesen. Az „Allianz Hungariat” akkor is a H-nál keresi, ha vezetéknévként vagy keresztnévként vagy esetleg „vegyesen” írom be. Egy Kovácsné Szabó Zsuzsa nevű embert akkor is az s-nél keres, ha az egész nevét vezetéknévnek írom be, de akkor is, ha csak a tényleges vezetéknevét írom be a vezetéknév rovatba. Ilyen probléma az 5310-esen is volt, de ott minden megoldódott, amikor a teljes nevet vezetéknévként adtam meg. Itt esélyem sincs. Valaki írta itt már és igaza volt: minden nevet az összes olyan betűnél előhoz a lista, amilyennel bármely név kezdődik. Tehát egy Lukácsné Pető Katalin előjön az L-nél, a P-nél és a K-nál is. Nekem nem igazán kellene ez, de legalább tudom, hogy nem hiba.
    4. A névjegyzékből nem tudok képet kitörölni, csak másik képpel helyettesíteni, azt is csak úgy, hogy a képtől indulok el (kép használata), tehát a névjegy menü szerkesztéskor nem is kínálja fel a „kép” lehetőséget. Megtaláltam, szerintem nem túl logikus helyen van, de megvan.
    5. Telefonáláskor a telefon önkényesen teszi ki ezeket a képeket. Ez azt jelenti, hogy van, amikor híváskor egyáltalán nem jelenik meg a kép (pedig van a névjegyben), van olyan, amikor kis képet dob ki a készülék, de előfordul az is, hogy a kép nagy. Nem sikerült rájönnöm, milyen rendszer alapján működik. (Nem függ a kép tulajdonképpeni méretétől, az biztos.) A HR óta nem teszi ki a régi képeket,bár látszanak a listában, csak az újakat, de legalább most már ez is egyértelmű.
    6. Ha valaki hív, néha egy telefon ikonnal tudom felvenni a telefont, néha viszont egy zöld és egy kék csík fut keresztbe és azt használhatom. Hogy ez mitől függ, nem sikerült még rájönnöm. Itt is megvan a megoldás.
    7. A zenelejátszó nem írja ki az albumcímet, pedig bőven elférne. A borítót ugyan kiteszi, de érdekes lenne az albumcím is, a csicsás ovi dizájn helyett inkább ezt kellett volna betenni az 5-ös szoftverbe. A zenelejátszó csak kérésre frissíti a számokat, nem automatikusan tölt be, mint az 5310-es. Ezt a két dolgot továbbra is hibának tartom.
    8. A zenelejátszó hangja a HS-45-ös fülessel egyértelműen kevésbé tiszta, mint az 5310-es volt a saját fülesével. Így érzem, de az 5310-es cuccát használva tökéletes.
    9. Az akkumulátor rémesen keveset bír ki, eddig minden nap töltöttem. Tény, hogy sokat kísérletezek vele, nyomkodom, de azért azt gondoltam, annyit bírni fog (mivel nagy teljesítményűnek van megadva), mint mondjuk egy másik XM-es készülék. Minden éjjel töltök, de sokat is nyomkodom a készüléket...
    10. Az ébresztőhöz (bocsánat: jelzéshez) nem lehet zenét választani, vagy csak én vagyok balf@sz. Én voltam a balf@sz.
    11. A főképernyőre indokolatlanul kevés gyorsikont lehet kitenni. Szerintem bőven elférne ott több is, gyorsabb lenne a telefon kezelése. Továbbra is jó lenne, bár sok minden elérhető így is.
    12. A főképernyő betűjének színét nem lehet állítani. (Ez alapvető funkció lenne, szerintem). Ez azzal jár, hogy világos háttérképet (paradox módon ilyen a készüléken szereplő háttérképek többsége) nem lehet használni, főleg akkor, ha aktív készenlétet akarok használni, tehát állandóan sok felirat van (naptár) a főképernyő közepén. Ez a probléma még mindig fennáll.
    13. A naptár nem tudja azt a funkciót, amit még az 5310-es is tudott, nevezetesen, hogy egy bizonyos esemény hetente kétszer (pl. kedd-csütörtök) ismétlődik ugyanabban az időpontban. Amikor szinkronizáltam a két készüléket, az ilyen korábbi bejegyzéseimnek mindig eltűnt a második fele (tehát pl. a csütörtöki időpont). Bejegyzést nem lehet másolni sem, ami az 5310-esen alapvető dolog volt. Állítólag a Symbian elsősorban üzleti készülékekhez készült. Miről is beszélünk tehát? Ez is.
    14. A hangrögzítőt sokkal bonyolultabb elérni, mint az 5310-esen. Azon beállítottam, hogy a navi gomb felfelé való mozgatásával telefonálás közben pillanatok alatt tudtam aktiválni a dolgot és felvenni a beszélgetést. Ezen a készüléken beszélgetés közben csak a menübe belépve tudom üzembe helyezni, ami azt jelenti, hogy a beszélgetés első pár mondatát biztosan nem tudom rögzíteni, ha szükséges. Áttettem a főmenübe, így hívás közben 2 nyomással elérem.
    15. Sokkal nehézkesebb a listából kijelölés, mint az 5310-esen (vagy akár a korábbi 6234-esemen) volt. A s40-es készülékeken beléptem az Opciók/kijelölés menübe, egyet kijelöltem, de utána a készülék alul a kijelölés üzemmódban maradt és bármelyik másik listaelemet egy kattintással ki tudtam jelölni. Ez egy sok elemből álló lista esetén nagyon praktikus volt, (pl. bizonyos üzenetek törlése). Az 5800-ásnál csak úgy megy, ha minden egyes elemnél külön megnyomom az opciókat, megjelölés/elvetés, majd megjelölés és utána minden egyes elemmel ez a játék. Háromszor annyi ideig tart. Ezt tartom most a telefon legrosszabb tulajdonságának.
    16. A zöld gomb megnyomásával nem az összesített napló jelenik meg, hanem csak a hívott számok. Sokkal praktikusabb, ha az összes hívott/fogadott/ nem fogadott szám együtt jelenik meg, mint az 5310-esben volt. Kezdem megszokni, hogy a képernyő tetején levő fülekkel lehet váltani.
    17. A gyárilag adott védőfólia egy abszolút dilettáns melléfogás. Mivel csíkos, alig lehet tőle látni a képernyőt, ráadásul a jobb oldalán található „ikonok” sms-írásnál takarják a szöveget. Ha leszedném, a készülék teljesen védtelen lenne a karcolásokkal szemben. Valószínűleg fóliát kell majd venni.
    18. A telefon túl nagy, különösen a vastagsága döbbenetes. Erre persze lehet mondani, hogy el kellett volna olvasni a leírást, de megdöbbentem, amikor az 5310-es után kezembe vettem. Ehhez hozzájön a sérülékenysége, tehát összességében nehéz vele bánni. Egyszer már ledobtam... :)
    És most +1 hiba: a fülhallgató csatlakozó a készülék tetején és középen van, nem pedig a sarkán, mint az 5310-esnek. Emiatt övre tehető tokban nem lehet a fülest használni, mert nem fér el. AZ 5310-es felül simán "kivezettem". Szerintem ez egy nagy ergonómiai tévedés.
    MIndenkinek jó hétvégét!

  • karldergroße

    senior tag

    Tökéletesen működik az útvonaltervező szoftver és gyorsan (1-2 percen belül, de van, amikor rövidebb idő alatt) talál GPS-t a készülék.

    VISZONT: ma reggel fél óra alatt két egységet leszívott az aksiból, pedig folyamatosan rajta volt az autós töltő. Így egy hosszabb útra el sem lehet indulni.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz #67688960 #17229 üzenetére

    A NOKIA-navigáció legnagyobb hibái szerintem:

    1. A hátralevő menetidőt teljesen irreálisan adja meg. Lakott területen, alsóbbrendű utakon kb. 15km/h-s átlaggal számol, tegnap 8 km-re 35 perces menetidőt adott meg. Állításra nincs lehetőség.

    2. Az "optimalizált" útirány nem túl optimális. MIndenképpen "nagy utakra" akar vinni, a kisebb utcákat kerüli, akkor is, ha ez 5 km-es kerülővel jár. Ha viszont a "rövid út" prioritást adom meg, tényleg a legkisebb földútra is rávisz. Már láttam GPS-t, amely ezt a kérdést hajlékonyabban kezeli.

    3. Tapasztalataim szerint csak a főutakon tudja a sebességfigyelést, tehát a sebességhatár túllépésére vonatkozó figyelmeztetéseket, ott sem ismeri fel többnyire a fixen telepített sebességkorlátozásokat.

    Összességében azért persze nem rossz a dolog, különösen ahhoz képest, hgy ingyen van.

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    válasz sheep #17255 üzenetére

    A földutat valóban meg lehet adni, de a "kis" utat ésa "közepes" utat az enyémen nem.
    A legkorrektebb az lenne,hogy minden úttípushoz a júzer maga adhatná meg, mennyivel szokott menni.
    Nálam tegnapelőtt egy 30 km-es távot először 50 percre számolt, az idő nagyon lassan fogyni kezdett (én a megérkezés idejét állítottam be) 500 m-rel a cél előtt még mindig volt hátra 6 perc, majd utána szinte pár másodpercenként fogytak a percek és persze 10 méterrel a cél előtt már a valós időt mutatta.

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    Az egyenkénti hívásokról szóló naplót én is alig találtam meg, és nekem teljesen zavaros, hogy miként lehet a WAP-böngészést, az SMS-eket és a hívásokat egy listában hozni, de mindegy.

    Ami nekem viszont még érthetetlenebb a v40-es rendszer (pl. 6234-es vagy 5310-es Nokia) egyértelműen többet tud naptár és számológép funkcióban mint a symbian. És erre mondják, hogy ezek "üzleti" mobilok. :W

  • karldergroße

    senior tag

    A Nokia Maps-os navigáció pedig úgy szar, ahogy van.
    A három opció (leggyorsabb, "optimalizált" és legrövidebb) út úgy van beállítva, hogy bármelyiket is használom, mindig rossz eredmény születik.

    Ennek oka az lehet, hogy a különböző úttípusokhoz valamilyen teljesen fals sebességeket rendel hozzá a készülék és azzal számol, ami miatt a navigáció inkább elküld egy 8 km-es kerülőre, mint egy 2 km-es falun keresztül vezető útra. Ha a "legrövidebb" opciót választom, akkor viszont a legkisebb utcákba is behajt.

    Két példa: hétvégén volt egy Keszthely-Sopron utam. A készüléket csak azért működtettem, hogy próbáljam, nyilván ismertem az utat. "Optimalizált" verziót választottam. (Nem tudom, mi az, mindig ugyanazt dobja ki, mint a "leggyorsabb" út.) Tudtam, hogy a Keszthely-Zalaszántó-Sümeg útvonal a legrövidebb, majd onnan a 84-esen végig. A gép természetesen a Keszthely-Balatonederics-Sümeg utat jelölte ki először (gondolom azért, mert az főút), de azt is úgy, hogy Keszthelyen körben a körgyűrűn akart vinni, ami 4-5 km-rel hosszabb, mintha a városon át megyek. Persze én elindultam Zalaszántó felé. Nagy bőszen próbált visszafordítani a gép, még Keszthely után 10 km-rel is. A hátralevő távolság ennek megfelelően egyre nőtt, már 140 km-t is elérte. Aztán egy ponton beletörődött a navi, hogy én juszt is Zalaszántó felé megyek és a hátralevő út 140-ről 119-re csökkent. Könyörgöm, amikor 139 volt a hátralevő út, még nem volt képes arra a szoftver a folyamatos újratervezés közben (minden füldútnál újratervezett, hisz vissza akart fordítani), hogy észrevegye, hogy van egy 20 km-rel rövidebb és egyértelműen gyorsabb út is?????

    A másik: Sopronból mentem haza, de dolgom volt Fertőrákoson. Miután ezzel kész voltam, beállítottam, hogy "Autóval haza". Fertőrákosról a 84-es Balf-Kópházán keresztül ugyanannyi km, mint Sopron, csak nyilván azért érdemes arra menni, mert Kópházán már 6 km-rel közelebb vagyok. Természetesen ez a balf@sz készülék vissza akart vinni Sopronba. Amikor a másik irányba mentem, beletörődött és Balf felé mutatta is az utat. Balfon azonban megint vissza akart fordítani Sopronba, miközben Balftól Kópháza 2(kettő) km, tehát kb. 4 km múlva elértem a 84-est, miközben, ha követem a Nokia csodáját, mehetek vissza Sopronba (7 km) majd onnan Kópházára (6 km) összesen tehát 4 helyett 13 km. :W :W :W :W

    Érik a telefon eladása és a visszatérés az 5310-eshez... Nyilván bukom a dolgon, hiszen újonnan vettem a telót, de legalább valamit visszanyerek belőle. Navit meg majd kérek a munkahelyemen.

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    válasz stewe780 #17316 üzenetére

    Nem várom el, hgy gondolatolvasó legyen, csak azt, hogy racionális.
    Nem vagyok az, aki szignózgat, hackelget, tehát nekem nincs nagy kedvem (fél)illegális szoftvereket tenni a telefonra, ezért akarnám csak a Nokia Maps-ot.
    Továbbra sem értem, hogy mi a különbség az "optimalizált" és a "leggyorsabb" út között. Tulajdonképpen csak egy hibája van a szoftvernek, de az mindent elront: a különböző úttípusokhoz olyan irreális sebességet társítottak, ami miatt gyorsabb lesz egy 40 km-es főúton megtett út, mint egy 15 km-es városban megtett, pedig erre kevés az esély. Illetve amit még valószínűnek tartok: mivel a szoftver csak a főutakon tudja a sebességhatárokat, (tehát ahogy lemegyek a főutakról, a sebesség feketével jön elő és akkor sem figyelmeztet, ha 200-zal megyek), ezért valószínűleg a "leggyorsabb" verzióban az ilyen utakkal nem is tud normálisan kalkulálni. Ezért akarja mindenáron, hogy a lehető leghamarabb főútra menjen az ember.
    Számításaim szerint az alsóbbrendű utakon 15 km/h átlaggal számol, ez vezet a teljesen irreális "leggyorsabb" útvonaltervhez.

  • karldergroße

    senior tag

    További egy hét telt el, a telefon már majdnem egy hónapos, de maradéktalanul elragadtatva még most sem vagyok. Sőt, egyszerűen fogalmazva elég szarnak tartom a telefont. Finomabban úgy is mondhatnám, számomra vannak megmagyarázhatatlan hibák, különös tekintettel arra, hogy a Symbian rendszer az üzleti(?) telefonok menüje és ehhez képest gyakran – különösen az üzleti funkciókban – kevesebbet tud, mint a közönséges v40-es széria, például egy 6233-as vagy egy 5310-es.
    A legérthetetlenebb számomra, hogy a naptárfunkció gyengébb, mint az 5310-esen. Az, hogy egy bejegyzést nem lehet másolni, áthelyezni és nem lehet úgy beállítani, hogy hetente háromszor ismétlődjön, amit az 5310-es könnyedén tudott, nekem tökéletesen felfoghatatlan. Kérdezem én: melyik az üzleti modell, melyik az üzleti menü? Nekem vannak olyan elfoglaltságaim, amelyek mondjuk hétfőn-szerdán vannak 10:00-től 11:30-ig. Ezt ezzel a telefonnal csak úgy tudom megoldani, hogy két teljesen külön bejegyzést készítek, egyet hétfőre, egyet szerdára. Még azt sem engedi ez a szar, hogy a hétfőit szerdára átmásoljam. Az 5310-esnél ki lehet jelölni a hét napjait, amikor ismétlődik a program. Ez a probléma (én csak a mobilt használom határidőnaplónak) eljuttatott annak az ötletnek a szélére, hogy eladom az 5800-t akkor is, ha veszítek rajta 15 rugót. Már a fényképeket is megcsináltam, amelyekkel felteszem a teszvesz.hu-ra vagy a vaterára.
    De nézzük tovább: a másik dolog az, hogy a számológép csak az alapfunkciókat tudja. Azért ebbe már belefért volna egy kis szinusz vagy logaritmus, főleg úgy, hogy ezt már 2-essel kezdődő Nokiák is tudják.
    A harmadik probléma a kijelölés. Ha egy nap kapok mondjuk 15 SMS-t, (sajnos kapok ennyit, mert mindenféle banki üzenetek és egyéb dolgok is vannak) és egy hétig nem törlök, akkor összejön 100 SMS. Ha ezeket szelektálni akarom, és mondjuk 30-at akarok megtartani, akkor még megtehetem azt, hogy kijelölöm az összes olvasottat, viszont utána egyenként, mindegyikbe belelépve tudom csak az „elvetést” megcsinálni. Ez egy 5310-esen úgy méz ki, hogy belépek a kijelölésbe és minden üzenetnél 1 gombnyomással jelölök ki vagy vetek el. Ugyanez háromszor annyi idő az „üzleti” modellel. Szar.
    Zenelejátszó: nem értem, ha van egy ilyen kib@szott nagy felület, miért nem tudja az albumcímet kiírni ez a kis drága? Azokról a fícsörökről most nem is szólva, hogy például – mivel lenne rá hely - a véletlenszerű lejátszást miért csak a menüből lehet elérni? Ekkora helyen elférne 10 nyomógomb is miért kell állandóan a menüben keresni? Az itt korábban tárgyalt frissítési problémákról nem is szólva, amelyek nálam is előfordulnak. A zenelejátszó úgy kaka, ahogy van. Tudom persze, lehet feltelepíteni másikat (bár nekem még nem sikerült), de akkor is: ennyi pénzért már lehetett volna normálisat is csinálni, nem? Amúgy meg rosszabba hangja fülessel, mint az 5310-esnek. :W
    Rádió: az 5-ös szoftverrel elszállt az RDS, ami a hármassal még működött… Gratula! Van helyette kinetikus görgetés, ami ugyan látványos, de szart se ér. :W
    Most ne beszéljünk a méretekről ( az 5800 egy féltégla, kényelmetlen hordani), ne beszéljünk a harmatgyenge GPS-ről, mert arról már írtam. :W
    Most csak ennyi, kiírtam magamból egy kicsit a frusztrációmat, amelyet afelett érzek, hogy kidobtam az ablakon 65000Ft-ot. Szerencsétlen kis megbízható, funkcionalitásában tökéletes 5310-esem meg ott porosodik. Azt hiszem, ha lesz időm és energiám, megszabadulok ettől a tökéletlen féltéglától, és visszatérek a jól bevált modellhez,visszanyerve egy kis pénzt a 65000-ből…

  • karldergroße

    senior tag

    válasz varga.balazs #17600 üzenetére

    Nem hallottál? Egy 2760-as számológépe is tud szinuszt számolni.
    Mindenre lehet valamit válaszolni, én csak egyet nem értek: amikor megvettem a telefont, abból indultam ki, hogy ez a telefon azt MIND tudja, mint egy 5310-es és azon felül még persze többet (WLAN, GPS, stb.)

    Ehhez képest nagyon sok funkciója sokkal csököttebb, mint az 5310-esé.

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    válasz 64b0r #17612 üzenetére

    Köszi, ez tényleg korrekt és biztató volt.
    Lehet, hogy később lesznek kérdéseim, (pl. a legtöbb progihoz szignózás kell, és halvány lila gőzöm sincs, hogy azt hogy csináljam), ha segítesz, megköszönöm előre is. Egyelőre azt döntöttem el, hogy nem leszek olyan elkeseredett és hagyok időt a telónak...

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    válasz KB-Tomi #20879 üzenetére

    Nos, sikerült végre eladnom az 5800-mat. 4 és fél hónapig próbáltam megbarátkozni vele, nem sikerült. Amilyen jó a „kis” Nokiákon található S40-es oprendszer, annyira gyalázatos a Symbian, amelyet ráadásul teljesen tehetségtelenül adoptáltak az érintőképernyőre.
    Amikor megvettem a készüléket, az járt a fejemben, hogy a Nokia 5310-es után, amelyet nagyon szerettem és most is szeretek (hiszen újra használhatom) egy olyan készüléket fogok kapni, amely az 5310-es összes tudását hordozza és ehhez még olyan képességek fognak csatlakozni (WLAN, GPS, jobb kamera), amelyekkel egy univerzális, mindentudó és mégiscsak Nokia telefonom lesz.
    A mérete miatt persze már rögtön egy érzékeny kompromisszumot kellett kötnöm: a karcsú 5310-es után nehéz volt megszokni a féltégla 5800-t. Nem tudom, hogy muszáj-e egy érintőképernyős telefonnak ilyen vastagnak lennie, más gyártóknál vannak e téren is jó példák.
    Az igazi csalódások viszont csak a készülék megismerése után jöttek: ezek látszólag csak apróságok, de mivel én egy számomra tökéletes készüléket adtam fel, mégiscsak nagyon számítottak. Olyan ez, mintha valaki elhagy egy nőt egy másikért, azt gondolva, hogy az mindenben jobb, de aztán rá kell jönnie, hogy a dekoratívabb külső és a csillogás mögött egy problémásabb belső rejlik. De lássuk is ezeket az „apróságokat”, először is azokat, amelyeket az 5310-eshez viszonyítva éreztem teljesen bosszantónak:
    Zenelejátszó: ki tudja miért, a Nokia mérnökeinek nem sikerült megoldaniuk, hogy az óriási képernyőn elférjen az album címe. Persze meg lehet lenni az albumcím nélkül is, de nem értem, miért kellett ezt lespórolni. Nem érthető, hogy egy érintőképernyős mobilon miért nem lehet megoldani, hogy a beállítások (pl. hangszínszabályozó vagy véletlenszerű lejátszás) egy érintéssel elérhetők legyenek. Gyakorlatilag ezeket éppoly nehezen lehet előcsalogatni, mint egy sima, nyomógombos modellből.
    Naptár: A 5800-s naptárja – bár a symbianos telefonokat „üzleti” modellnek csúfolják – nem tud annyit, mint az 5310-é. Nem lehet például beállítani, hogy egy esemény a hét két napján ugyanabban az időpontban zajlik le. A telefon nem engedi, hogy a bejegyzést másoljuk, tehát, hogy az egyikből előállítsunk egy másikat. Ez minden további nélkül megy az S40-en, megkönnyítve hasonló bejegyzések készítését. Az S40 simán engedi, hogy egy rendszeres bejegyzés egy elemét átszerkesszük, vagy más napra helyezzük, időtartamát megnöveljük. Az 5800 az ilyen próbálkozásaimat hibaüzenettel kísérte…
    Számológép: „Üzleti” modell??? Tudományos számológép nélkül… Vicces. A 2XXX-es Nokiákon van tudományos számológép, itt nem volt.
    Üzenetek létrehozása: prediktív üzemmódban az 5800 nem tudja az „előző (szó)” funkciót. Tehát ha választanunk kell a szavak között és véletlenül „túlfutunk” a megfelelőn, kezdhetjük elölről.
    Híváslisták: a zöld gomb megnyomására csak a tárcsázott hívás jelenik meg. Szerintem jobb az S40-es verzió, ahol az összes hívás megjelenik.
    Napló: Az 5800-ban kaotikus a telefonhívások naplózása, egy külön listán vannak az időpontok, onnan nem lehet menteni, egy másikon a hívások, onnan lehet, de ott csak az utolsó hívás jelenik meg. Hogy a két listát miért nem lehetett egyesíteni, jó kérdés.
    Ébresztőóra: ha az ember elmulasztja az ébresztőórát még a csengés közben lekapcsolni, ezt csak egy többszörös opciók-választás-opciók-biztos benne?-igen gombnyomássorozattal teheti meg. Miért nem lehet egyetlen gombnyomással a jelzést megjeleníteni, majd egy kuka-ikonnal rögtön törölni (ahogy a telefon más menüiben van is erre példa.)
    Üzemmódok: Időzítés sokkal bonyolultabb, mint egy S40-esen.
    Kijelző: Siralmas, hogy csak négy gyorsikont lehet az „asztalra” kitenni. A Symbian testreszabhatósága nagyon gyenge – ez itt látszik meg a leginkább.
    Kijelölés listából: tragikus. Egyesével, mindig újra belépve a kijelölés menübe… Nevetséges. Az 5310-esen egyet kijelölök és utána egy-egy gombnyomással a lista tetszőleges eleme kijelölhető. Hihetetlen, hogy a Symbian nem tudja azt, mint az S40.
    Térképszoftver: Ez volt a „leggyengébb láncszem”. A szoftver – valószínűleg a nem megfelelő default beállításoknak köszönhetően – rendkívüli mértékben túlértékelte a főútvonalakat a mellékútvonalakkal szemben. Ennek köszönhetően aztán pl. 120 km-en 30-40 km-rel hosszabb utakat javasolt csak azért, hogy főútvonalon haladjak. Az „optimalizált” és „leggyorsabb” útvonalajánlat mindig megegyezett. A „legrövidebb út” pedig bevitt volna minden mocsaras főútra. Amikor a legrövidebb út beállításnál kikapcsoltam a földutakat, a készülék nem bírt kiszámolni megfelelő útvonalat. (Próbálja ki mindenki: Sopronkövesden keressen útvonalat ezzel az idióta szoftverrel Szombathely felé, lője ki a földutakat és kapcsoljon a „legrövidebb út” üzemmódra. A szoftver egyetlen utat sem tud mondani, pedig az egyik a sok közül biztos, hogy a legrövidebb… Az útvonaltervező használata közben volt még egy nagy melléfogás: hívás esetén nem lehetett az ablakhoz rögzített telefont kihangosítani. Ezért aztán, ha nem akartam egy fontos hívást elmulasztani, kénytelen voltam a telefon lekapni az autós tartóról és fülemhez tartva beszélni. EZ az egész művelet meglehetősen balesetveszélyes és szabálytalan. Nem értem, miért nem lehetett ilyen esetben egyetlen gombnyomással felvenni a hívást és kihangosítani. Ez elfért volna azon az óriási kijelzőn, nem???...
    Egyszóval a Nokia 5800 egy tévút volt, amiről sikerült lelépnem. A Symbian talán nem rossz operációs rendszer nem érintőképernyős telefonon, viszont itt egy fiaskó. A szoftver elsietett, logikátlan, és ami a legfontosabb: az érintőképernyő lehetőségét 20%-ban használja csak ki, a legtöbb esetben az összes funkció elérése legalább addig vagy tovább tart, mint egy s40-esen. A topicolóknak persze sok örömet kívánok a telefonjukhoz, nekem ennyi elég volt belőle. Minden jót.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz jety91 #20882 üzenetére

    Igen, pontosan ilyen választ vártam. Hogy persze lehet letölteni másik térképszoftvert lehet letölteni másik számológépet, stb. Lehet szignózni, krekkelni, meg kisf....m se tudja milyen trükkökkel új programokat keresni.
    Nem értem viszont, hogy miért nem lehet ezt alapban felrakni a telefonra. Miért kell másik naptár, másik számológép, másik útvonaltervező? Ez olyan, mintha drága pénzen vennék egy autót, amiben sok minden szar de kompatibilis lenne minden másik kocsival és azokból átrakhatnám bele a jó cuccokat.
    Elég lett volna ugyanazt a naptárt, ugyanazt a zenelejátszót, ugyanazt a számológépet (stb.) beletenni, mint pl. az 5310-esben van. De ez nem jött össze.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz Kleroo #20897 üzenetére

    "A te szinted"...

    Nem tudom...

    Inkább lássuk át/be a saját döntésünk hibáját, mint tartsunk ki amellett, ami ugyan szar és kezdetleges, de mi "megbuherálhatjuk...".

  • karldergroße

    senior tag

    válasz SomaV #20895 üzenetére

    nem kap mást...

    viszont ami rajta van, az pont jó.

    További kellemes babázást az 5800-val...

  • karldergroße

    senior tag

    válasz Barthezz2 #21844 üzenetére

    Ez a teszt

    http://www.origo.hu/techbazis/20101109-nokia-n8-felejtsuk-el-gyorsan-ezt-a-telefont.html

    pontosan leírja, hogy miért utáltam az 5800-t és miért adtam el. Képesek kiadni egy másik - 150000 Ft-ba - kerülő telefont ezzel a végtelenül elb@szott menürendszerrel. Hihetetlen. A Nokia fogalmatlan az érintőképernyő használhatóságát illetően.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz SomaV #21851 üzenetére

    Továbbra is állítom, az 5800 menürendszere 10%-ban használja ki az érintőképernyő adta lehetőségeket. Megragad egy bizonyos szinten. Nem tudom, minek kell ahhoz érintőképernyő, hogy mindent az "opció" menüpontból érjünk el, mint az s40-es telefonokon. Szégyen a Nokiára nézve, hogy a méregdrága n8-at is ezzel a halálosan béna szoftverrel adták ki. Igaza van a tesztnek, a symbian alkalmatlan az érintőképernyőhöz, illetve nincs adoptálva hozzá.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz Flashback #21853 üzenetére

    Balfasz a menürendszer. Nálam is voltak ezek. Nem tudom, más szoftnál is így van-e ez, de ennél mindenképpen. Ezért adtam el ezt a fostalicskát.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz SomaV #21851 üzenetére

    Tudod, lehet, hogy te ma is tudod kezelni a kőbaltát, de vannak már modernebb eszközök is.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz SomaV #21858 üzenetére

    Nyugodtan befejezheted a vitát, öreg, ez nem változtat azon, hogy a védhetetlent véded. Én természetesen tudtam kezelni az 5800-t, csak az volt a véleményem róla, hogy az árához képest szart sem tud, és még az s40-es 5310-esnél is rosszabb a kezelhetősége. Így például sokkal rosszabb, kényelmetlenebb és használhatatlanabb a naptárja vagy a számológépe. Az pedig, hogy lehet mindenféle programot buherálni, szignózni, krekkelni hozzá, számomra is tiszta, csak éppen nincs ehhez kedvem, mert nem szeretem az ilyen félmegoldásokat. Az pedig egy nagyon durva szegénységi bizonyítvány, hogy a Nokia a fő "zászlóshajóját", az N8-t is ezzel a harmatgyenge szoftverrel adja ki. Nevetséges, hogy egy érintőképernyőn a 10. almenüben érsz el valamit, amikor a képernyő nagysága és elrendezése lehetővé tenné, hogy ikonokkal minden karnyújtásnyira legyen. Az, hogy egy listából például egyenként, 4-5 gombnyomásra lehet csak kijelölni valamit az 5800-n, az egyszerűen tragikus és szánalmas. Miért nem lehet úgy kijelölni egy érintőképernyőn egy listaelemet, hogy rajta tartom az ujjamat mondjuk 2 másodpercig. Ehelyett "Opciók-Kijelölés-megjelölt-ok-akarja?-igen". Harmatgyenge. Ennél az s40-es is többet tud.

    [ Szerkesztve ]

  • karldergroße

    senior tag

    válasz deka10 #21861 üzenetére

    Nem nagyon érdekel a "the pencil" program. Én a menüről beszéltem, nem kell(ett) másik fájlkezelő vagy ilyesmi. A ti érvrendszeretek olyan, mintha egy olyan autót védenétek, amely drága-trágya, semmi komoly felszereltsége nincs, de "azért bele lehet szerelni minden plusszt, meg fel lehet tuningolni". Én ha kifizetek egy telefonért 65 K-t, akkor elvárom, hogy legalább annyit tudjon és annyira legyen kezelhető, mint egy fapados (5310, 6234). Konkrétan a kijelölés listából az 5800-n jóval nehézkesebb, mint az s40-eseken. Miért nem lehetett megoldani, hogy legalább ugyanazt tudja, mint azok???

  • karldergroße

    senior tag

    válasz old rocker #21864 üzenetére

    Csak azt tudom erre válaszolni, mint mindenkinek. Nem érdekel, hogy hogyan buheráljátok a telót. SZerintem egyébként a legtöbb általatok említett "progi" fizetős, vagy gyakorlatilag el kell lopni (szignó, krekk, stb.), az utóbbihoz nincs kedvem. Szerettem volna egy jó telefont 65K-ért, ami magában is jó, és nem marad el a saját cég által gyártott fapados telefonok kezelhetőségétől, használhatóságától. Ezért adtam el, akadt szerencsére olyan hülye, aki a féléves telót 50K-ért megvette.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz jety91 #21866 üzenetére

    Már csak az a kérdés, melyik telefon az "okos". Az 5800 biztos, hogy nem az. És az, hogy az n8 is csak ennyit tud szoftveresen, totál lehangoló.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz deka10 #21878 üzenetére

    Az a baj, hogy a kedvenc telódba nem csak egy-két dolgot kell vásárolni, hanem gyakorlatilag minden gyári app. helyett egy másikat - jobbat - kell telepíteni-krekkelni-szignózni-----> lopni. Gyakoratilag MINDENT le kell cserélni.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz old rocker #21873 üzenetére

    Kicsit kifordított a logikád, haver.
    Megtisztelsz, majd sörözzünk is egyet… (?)
    Akkor, ha megveszel egy pécét, felrakod rá az alap op rendszert és cumi? Tehát nem buherálgatod tovább, nem raksz rá Skype-t, dévédé lejátszó programot, ovisuite-ot stb...
    Természetesen használok a Windows mellett más szoftvereket is, de azt állítom, ha a Windows ilyen szar lenne, mint a Symbian 60, nem lehetne a világ piacvezető oprendszere. A Windows7 például egy logikusan kezelhető, felhasználóbarát szoftver, amely tökéletes zenelejátszóval (2 db, Mediaplayer és MediaCenter), levelezőprogrammal, képnézegetővel, és még tököm tudja hány másik segédeszközzel rendelkezik. Mindegyik egytől-egyik jól használható. A Symbian naptárja, számológépe, zenelejátszója és böngészője viszont tragikus: mindegyik helyett kell egy másik, amelyet vagy megveszel, vagy felkrekkelsz, szignózod, stb. A naptárban nem másolhatók az események és nem tudja azt sem, hogy egy héten kétszer ugyanabban az időpontban fusson ugyanaz az esemény. (Ezt az S40 érdekes módon tudja.) A zenelejátszó nem írja ki az albumcímet, de állítólag az N8-ban már állítható hangszínszabályozó sincsen!!! A számológép semmilyen tudományos funkciót nem ismer. A Symbian böngészőjéről pedig nemcsak én mondom, hogy úgy szar, ahogy van.

    Mellesleg én nem szoktam buherálgatni, mert zömmel fizetős, tiszta program van rajta, de egyébként is, csak jól bevált, megbízható programok. Mivel a szemem messze nem a régi, én pl. minden telefonomra felpakoltam - kivéve, amelyiken alapból rajta van - a Font Magnifiert, mert nem óhajtom a bifóka szemüvegemet használni minden telefonálásnál... Az S40-en meg változtathatod ugyan a betűméretet, de ez nem fog minden alkalmazásnál jelentkezni, főleg nem a készenléti képernyőn.
    A sajátos logikád abban is megnyilvánul, hogy "Ezért adtam el, akadt szerencsére olyan hülye, aki a féléves telót 50K-ért megvette."
    Tehát, aki tőled megvette, az hülye volt ... és te, amikor megvetted?!

    Sajnos, - és ezt most lehet, hogy örömmel hallod – nagyon nagy hülye voltam, hogy megvettem az 5800-t. Azt gondoltam, hogy egy okostelefon tudja azt, amit egy fapados s40-es, minden más csak PLUSZban jön ehhez: a jobb kamera, a jobb hangszóró, a szép kijelző, stb. Ehelyett meg kellett állapítanom, hogy az egész menürendszer áttekinthetetlenebb, logikátlanabb, a gyári programok csököttebbek, és ami a legrosszabb tulajdonsága az 5800-nak, az érintőképernyő tulajdonképpen csak egy „dísz”. Nem használja ki a szoftver, nem él azzal, hogy egy ilyen rendszer mennyivel megkönnyíthetné a dolgok elérhetőségét, mennyivel leegyszerűsíthetné a telefon kezelését. Ehelyett majdnen mindent úgy érhetsz el, mint egy nyomógombos készülékben: opciók-menüpont-kiválaszt-biztos benne-igen!-de tényleg?-de tényleg igen-akkor jó.

    Szóval nem bíznék rád gyerekek nevelését, de szerintem a mi diskurzusunk is parttalan és értelmetlen, te meg vagy győződve arról, hogy a véleményed über alles ... én szerényebb vagyok, én sosem zárom ki a saját tévedésem lehetőségét, igaz, annyira szerény sem vagyok, hogy Szókratész mintájára kijelentsem: "tudom, hogy nem tudok semmit". Én inkább Villon sorait vallom magaménak: "Nem vagyok bölcs, azonban, nem vagyok ostoba egészen.". De a szociológiai felméréseket, ami alapvetően empirikus jellegű, azért tartják egzaktnak, mert ha valamit egy döntő többség tart valamilyennek, az már tekinthető egy többé-kevésbé objektív véleménynek.

    Ezt a nagyon kiművelt költői példát köszönöm, persze felmerül bennem, hogy hol látható az, hogy én tévedhetetlennek gondolom magam. Ez egy fórum, ahol mindenki megírja a saját véleményét. Amit írtam, az az én véleményemet tükrözi, nem biztos, hogy objektíve nekem van igazam, viszont én csak azt írhatom, amit gondolok.

    Nekem meg úgy tűnik, te eléggé elszigetelt vagy a téziseddel; de nekem egyébként tök mindegy. Ha nem vetted volna észre, senki sem akar rákényszeríteni arra, hogy még egyszer 5800-át, vagy N8-at vegyél; tényleg, van egy f@sza kis 6131-em, pipec S40-es, érdekel?
    Köszönöm, nem érdekel, mert van egy tökéletes 5310-esem. Az, hogy ezen a topicon „elszigetelt” vagyok, nem csoda. Ez egy 5800-ás topic. Tudod, én legalább belátom, hogy bakot lőttem az 5800-sal, mert bíztam a Nokiában, és azt gondoltam, ha képesek tökéletes „egyszerű” telefonokat gyártani, akkor az okostelefonjaik sem lehetnek rosszak.Szerintem ez nem így van. Itt a topicon viszont mindenki védi a nimbuszt, amit az objektív tesztek elég rendesen megtépáztak már. Nagyon sok magyar és nemzetközi írásból kiderül, hogy a symbian 3-4 évvel el van maradva a vetélytársaktól, kezelése nehézkes, ügyetlen. Érintőképernyőn pedig értelmetlen.

    Csak ahogy te előadod a véleményed ... az valahogy ... tudja csoda, kicsit bántónak tűnik és nagyképűnek. Mintha én mondanám azt az egyetemi tanáraimról, egytől-egyik balf@szok voltak, nem tudnak semmit, bezzeg az általános iskolában a tornatanárom... az igen.
    Ilyen is lehet, nekem például a gimnáziumi tanáraim sokkal nagyobb egyéniségek voltak, mint az egyetemen betokosodott „szakprofesszorok”. Viszont nem értem, miért bántó, amit írok. Mert nem zengek együtt a „de-fasza-ez-a-telefon”-kórussal? Na mindegy, én azt hittem, hogy ez egy vitafórum.
    De akkor én is csatlakozom a csordához: az 5800 egy überfasza telefon. És ez a szoftver, a Symbian, na ez egyszerűen tökéletes, a világ 8. csodája…

  • karldergroße

    senior tag

    válasz old rocker #21886 üzenetére

    Ne haragudj, de szerintem egy vitafórumon nem szükséges a következő kifejezések használata: "szerintem, véleményem szerint, én úgy gondolom, stb." - bár most véletlenül én is leírtam . Ugyanis logikus, hogy mindenki a saját véleményét írja le, nem pedig másét.

    Mivel azonban te jószándékú és kiművelt embernek tűnsz megírom neked, hogy

    NEMakartam olyan szövegeket írni, amelyeket a topic használói sértőnek tarthatnak Azt írod: "Mert az az interpretálási mód, (nem azért, mert trágárságot írsz az itteni felhasználókra, hanem, mert a kontextuális összefüggés következtében ilyen értelmezésben lehet dekódolni a szövegedet) amivel illeted a telefont, sértő. Azért, mert a látens jelentéstartalma: de idióta ökrök vagytok, hogy ezt a sz@rládát használjátok, ennél még a vécébe ejtett gyufásdobozom is többet ér... Az én írásaimban sokkal inkább a mélységes csalódottság jelenik meg. Világ életemben Nokia telefonjaim voltak, egy ízben, amikor a Vodafone-hoz pártolta, vettem egy csicsás Motorolát, de fél év után visszatértem a fekete-fehér 3510-esemhez. Ettől kezdve meg voltam győződve, hogy a Nokia által kifejlesztett menü jó, sőt a legjobb. A 6234-esnél és az 5310-esnél pedig egyéb multimédiás dolgok is megerősítették bennem azt a véleményt, hogy - ha telefon, akkor Nokia.
    Tavaly kicsit jobban álltam anyagilag,gondoltam befektetek egy igazi multimédiás, érintőképernyős telefonba. Emlékszem, mennyire beleéltem magam, hogy lesz egy ilyen készülékem, képes voltam 120 km-t utazni a székesfehérvári MediaMarkt-ig, hogy megvehessem. És akkor jött a csalódások sokasága az 5800-t illetően. A már többször tárgyalt elképesztően ügyetlen menürendszer, stb, nem is folytatnám. Amit egyszerűen nem értek és tulajdonképpen erre a két kérdésre szeretnék választ kapni:

    1. Miért nem lehetett azokat a dolgokat, amelyek az s40-ben tökélyre voltak fejlesztve, egy az egyben átvinni a Symbianra? (naptár, számológép, híváslista, stb)
    2. Miért annyiban áll az érintőképernyő adoptálása a menürendszerre, hogy a nyomógombok most az érintőképernyőn vannak? Az érintőképernyő - szerintem - ennél sokkal többre lenne képes!

    Nézd, azon lehet vitatkozni, hogy 65000 Ft sok-e vagy kevés. Nekem nem kevés. Ha ennyiért ezt kapom, nem vagyok elégedett. Tehát nem az 5800-t használók fikázása volt itt a célom, hanem a csalódottságom kifejezése, ami lehet, hogy bántó, de ugyanakkor természetesen ezt sem kötelező elolvasni. Jó, megígérem, hogy nem írok többet a topicba.
    Viszont - ha már haver vagyok... - egy dologban segíthetnél. Letelik a 2 évem, vehetnék új telót előfizetésre. Most így mi a szart érdemes venni??? Köszi a választ előre is.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz Barthezz2 #21895 üzenetére

    Öreg, akkor írok és oda, ahova akarok, amikor akarom. Ezt nem te szabod meg. Aki értelmesen reagál, azzal értelmesen elbeszélgetek én is (old rocker.)
    Neked az 50-es évek a kedvenc időszakod amúgy?? Akkor mindenki egy dalt fütyült...

  • karldergroße

    senior tag

    válasz stewe780 #21902 üzenetére

    Miért, hogy reagáljak a "húzz el innen" felszólításra??

  • karldergroße

    senior tag

    válasz jety91 #21904 üzenetére

    Nem kötelező olvasni azt, amit írok. A képernyőn a szöveget úgy is lehet görgetni, hogy egyáltalán ne lásd.

    Furcsa az a hozzáállás, hogy nem tűrik meg azt, akinek más a véleménye vagy bírálni merészel.

  • karldergroße

    senior tag

    válasz old rocker #21905 üzenetére

    Mivel téged normális hozzáállásod miatt tisztellek annyira, hogy figyelembe vegyem kérésedet, nem fogok többet Veled vitatkozni, főleg nem akarom, hogy emiatt esetleg beteg legyél. Hogy írok-e a topicba még valamikor, azt majd eldöntöm. Ha látnád a nevemet, és zavar az álláspontom, kérlek ne olvasd el.

Új hozzászólás Aktív témák