Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varga.balazs

    aktív tag

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    hali! hát egyrészt nem tudom mit értessz üzleti modellen, de szögezzük le, hogy ez nem az. arra ott az e széria. olyan gyári számológépről én még nem hallottam, ami alapból tud szinuszt számolni, de szerintem ez egy olyan dolog, hogyha valaki azt akar számolni vesz egy számológépet, nem a telefonján számolja. üzeneteknél hát ez van, viszont egyszerűbb kitörölni akkor ha elolvastam, és akkor nem halmozódik fel. zenelejátszó meg azért ilyen egyszerű, hogy aki esetleg kevésbé ért hozzá, az is tudja kezelni. meg ugye az is hülyén nézne ki ha a menübe lenne egy súgó meg egy kilépés pont. füles az meg olyan kérdés hogy én másikat használok, de a gyárival se volt semmi bajom. :) na meg én 37ért vettem fél évesen kifogástalanul. tehát ami használt nem biztos hogy rossz is. nem kell sokat kiadni olyanért ami nem 100%osan tetszik :D és hát szerintem ennyiért egyik legjobb telefon, de ezt más mondta pont itt.

  • vtorok

    tag

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    Sok mindenben egyetértek veled. Pl. naptárfunkciók, kijelölés, számológép. Ezek mind olyan dolgok, amik szerintem is nehezen tolerálhatóak egy ilyen viszonylag drága készüléknél. (Azért írok viszonylag drágát, mert én is eléggé leárazva vettem, de eredetileg az volt.) Egyébként megnéztem az sms-eket: ha elkezdek kijelölni, a bal alsó ikon elszürkül (válasz ikon), de az új üzenet ikonja nem. Egyikük helyett, vagy akár mindkettő helyett simán lehetne ott egy kijelölést ki-be kapcsoló ikon.
    A GPS szerintem nem harmatgyenge. Eleinte ugyan én is szidtam kicsit, de most már remekül működik. Igaz, összehasonlítási alapom nincs, de egyelőre megteszi.
    Az új szoftverral elment az RDS! Én is tapasztaltam, gáz.
    A mérete nekem rendben van, így is nehezen kezelem fél kézzel, ha kisebb lenne, attól félnék, kiesik a kezemből.

    De azért sok szerencsét az eladáshoz! :)

  • stewe780

    őstag

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    Komolyan mondom nem ertem a gondjaidat. Most ezert adnad el a telefont, mert egy naptar bejegyzes helyett kettot kell beirnod? Meg, hogy nehezkes a kijeloles az uzenetek kozott. Konyorgom. Ez a telefon korlatlan szamu uzenetet tud tarolni. Majd fel, vagy egy ev mulva radugom a szamitogepre, es letorlom azzal. Addig meg szarok az egeszre. Ez az RDS is, ugy tunik, hogy csak nekem nem hianyzik. A meretet illetoen meg, en meg vettem ra egy szilikon tokot is, es baromira orulok, hogy amikor telefonalok, hosszu ido ota ujra erzen, hogy van valami a kezemben. Sokszor probaltam mar meggyozni hasonlokat a telefont illetoen. Nekem nagyon bejon, de ugy erzem egy ido utan fel kell adni. Ha nem tetszik a telefon, tul sok funkcio nem jol, vagy nem ugy mukodik ahogy szeretned, el kell adni a 3.14csaba es tipli. Akinek ilyen jellegu gondjai vannak, ennyire megszokott egy tipust, kihasznalta minden funkciojat, annak ugysem lesz jo a masik sem, tok mind1 mire valtasz. Persze ezt neked kell megtapasztalnod, mert most valoszinu ugysem hiszed el, hogy egyetlen masik rendszer sem fogja az 5310esed funjcioit 100%-ban teljesiteni. Lattunk mar olyat is tobb esetben, hogy valaki az 5800-rol valtott masra, aztan vegul visszatert, mert semmi mas nem nyujtotta mindenben azt amit itt megszokott, az a tobblet, ami meg pluszban jott, nem volt aranyban az anyagi raforditassal.

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

  • androcles

    tag

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    Üdv neked és a többi tubisnak! Jómagam is kb.egy hónapja vettem ezt a típust, de nekem veled ellentétben nagyon tetszik. A symb.-ra azt mondják elavult meg blabla, de én meg vagyok vele elégedve. A készülék szolgáltatásai és kezelői felülete is bejön, szerintem mindent tud, amit egy átlagos felhasználónak kell,de ha az ember telepít rá programokat,akkor még többet is - tudományos számológépet is bármikor tudsz rá telepíteni, többfélét is láttam már fenn a neten 5800-ra. Volt már mindenféle telefonom, samu,nokia,se, Win-es stb. de eddig ezzel vagyok eddig a legjobban megelégedve. A hangja szerintem egy jó fülessel (nekem senh.cx 300-van) veri még az SE W szériát is, ezt azért tudom mondani, mert W810i-m volt utoljára a mio a701 mellé,és annak a hangja se volt semmi. Kihangosítva a hangszórója gyönyörűen szól,akár rádiót,akár zenét hallgatok vele (otthon, nem a buszon stb. :) ). A gps-t is használtam már hosszabb úton is, az eredeti ovi térképekkel,és nekem hibátlanul navigált, a kezelőfelülete nem IGO szint, mint a Mio a701-es volt,de nem is kerül semmibe ha hivatalos verziót akarsz...
    Ami nekem sem tetszik, és egyetértek vele, hogy nem lehet normálisan kijelölni több tételt,ez tényleg gáz,de együtt tudok élni vele. Nem tetszik továbbá nekem sem, hogy nincsen RDS a rádión - ez nagyon gáz,különösen abból a szemszöbgől nézve, hogy az előző sw-ben sem volt,gondolom marha nehéz lett volna orvosolni...én nem is frissítettem 50-esre, mert netezésre nem használom, és amúgy nem sokértelmét látom. Nem tetszik továbbá, hogy ez a második készülékem,(az első ledjei nem működtek elemlámpa funkcióval),na ez a másodiksem működik,csak ha bekapcsolom a hülye jelzőfények vagy milyen funkciót, akkor furcsa módon van elemlámpa is...erre idáig nekem senki nem tudott okosat mondani, hát letöltöttem a stroboszkópprogramot,ami igaz h. vibrál,de sötétben látni vele ha este jövök haza és besétálok a garázsból... Nem tetszik továbbá a készülék házának az anyagminősége,az enyém még teljesen újszerű, mégis recseg-ropog és az illesztések is lógnak, szerintem az a legnagyobb hibája egyébként.
    Mindent összevetve: nagyon hamar meg tudtam szeretni (nem szokni, mert az más érzelmi viszony) és a legjobb készüléknek tartom az elérhető kategóriában.

    Viszont lenne egy kérdésem,ami talán egy kicsit égő,de nem tudok rájönni,hogy miért nem teszi ki a zenelejátszó kezelői felületét a föképernyőre a készülék,ha a háttérben akarom futtatni a zenelejátszást? Ha a zenelejátszóból akarok kilépni,akkor leállítja a zenét is, az opciókban meg nem találok háttérben futtatást...ha meg a menügombballépek ki,akkor meg nincsen zenelejátszó kezelői felület a főképernyőn?!
    Na,ez jó hosszúra sikeredett :B

    "Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    "Amúgy meg rosszabba hangja fülessel, mint az 5310-esnek. :W"

    Ezt jól meg mosolyogtam pont hogy szerintem messze ez a telefon szól a legjobban a jelenlegi felhozatalból.
    Nem a gyatra gyári fülest kéne használni és nem gyenge minőségű mp3-at hallgatni.
    A gyári lejátszónál meg van több jobb is csak keresgélni kéne a nokiaprogramok.hu-n ;)

    Szerintem a GPS része teljesen rendben van nekem 1 perc alatt talál jelet. Domborzati és légköri viszonyoktól függően.
    A múltkor például kb. 150km-ert autóztam vele úgy hogy végig navigált külső GPS antenna nélkül és egyszer sem vesztett jelet.

    A naptár és SMS problémák azok tényleg vannak ezt elismerem de hát nincs tökéletes telefon ebbe bele kell törődni.
    Ezek ellenére hamarosan én is megválok tőle nem azért mert sz@rnak tartom hanem mert úgy mond magasabb szintre akarok térni. Ergo csúcs mobil kell;]
    Persze ha nem tetszik az a te dolgod mindenki azt vesz amit akar.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • dionaea

    őstag

    válasz karldergroße #17599 üzenetére

    Szerintem add el nem kell szenvedni. Ez ilyen ,vagy megszokod vagy nem a dologk 90% javitható progik telepitéssel. Naptárban minek irod be a dolgokat ha tudod, hogy rendszeresen mész?. ez nekem magas, de gondolom azért mert igy szoktad. Nézz progit vagy vegyél egy s40 et ami szerinted nagyon jó rendszer. Neked lehet az tetszik azt szoktad és e miatt vagy elfogult. Sms igazad van nem valami nagy a szabadság de de elfér a telón sztem bőven. Ha havonta lemented mappába pl májusi sms akkor már könnyebb pc suitban meg azt rendeszel amit akrsz.
    gps harat gyenge naponta használom és hibátlan igaz nem vagyok spur kiadni havi 200 ft t a kiegészitett gps-ért

    Ez egy 65k s teló. Jól belőtt árú teló. Ne mond hogy nagyon nagyon dárga. Ja lehet te annyiért vetted és ez a bajod hogy már 35 ért lehet venni használtan 40k ért szép állapotban.
    Vannak hibái de a 120k s htc knek is biztos. Nem üzleti teló .
    Tanács add el, mert nagyon nem jön be neked. Remélem nem bántottalak meg.

Új hozzászólás Aktív témák