Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz karldergroße #17601 üzenetére

    "...abból indultam ki, hogy ez a telefon azt MIND tudja, mint egy 5310-es és azon felül még persze többet..."

    Szerintem számodra az a legnagyobb probléma, hogy még nem használod elég ideje a symbiant, vagy egyszerűen nem neked találták ki. Ugyanis pont a rugalmasságot értékelik benne azok, akik ismerik és szeretik ezt a rendszert.
    Ha valamit hiányolsz rá, azt telepítheted, mert van rá alkalmazás. Ez kicsit olyan, mintha amiatt panaszkodnál, hogy xar a windows (egyébként az tényleg az :P ) mert nem jár hozzá normális böngésző/filekezelő/particionáló/videólejátszó/zenelejátszó. Telepítsél rá, és lesz! :K

    Én pont le..arom hogy milyen a naptár, mert van rá jobb progi is. Sőt van olyan program is, ami naptárbejegyzés alapján mondjuk elküld egy előre beállított smst.

    Olyan szinten összekapcsolhatók az egyes funkciók, hogy annak egy sima telefon a nyomába sem érhet. (pl. a régi telómban nem volt giroszkóp, mégis találtam olyan labirintusos játékot, ahol a telefon döntögetésével lehetett irányitani a golyót - én először lehidaltam, amikor megtudtam: a telefon kameráját használta az elmozdulás figyelésére!)

    Számológépekkel is Dunát lehet rekeszteni. Nem csak sin/cos-t tudnak, hanem függvényt deriválnak vagy van olyan is, ami meg is rajzolja neked a függvényeket.

    A kijelöléssel kapcsolatban egyetértek, lehetne felugró menüvel kijelölgetni, viszont saját példámból tudom, hogy én mindent meg tudok oldani gyorsan a mindent megjelöl + kijelölt elvetése kombinációval. Vagy a fontos sms-eket másold át egy másik mappába (amit elnevezhetsz "fontos"-nak, mert symbian ilyen szinten rugalmas: szinte bárhol csinálhatsz mappát, és szabadon elnevezheted) és utána kitörlöd az összes spam sms-t.

    Zenelejátszónak szintén vannak gyengéi, viszont a sybian számomra megint megmenti a dolgot:
    Egyrészt megintcsak alap, hogy akármilyet telepíthetsz rá, amihez kedved szottyan, akárinternetrádiós is akad.
    Másrészt mondok egy olyan szinten kényelmes dolgot, hogy lehidalsz (bocsi, nem ismerlek, de eddig bárkinek mutattam, lepadlózott tőle):
    Azt nyilván tudod, hogy a symbian képes hangfelismerésre, és tudsz hangtárcsázni csak az ismerős nevének bemondásával, nem kell előtte egyesével felvenni ahogy bemondod, írásból felismeri. Namármost, ezzel a funkcióval programok inditása is megy. Bármelyiké!
    Próbáld ki egyszer, hogy headseten hosszan lenyomod a felvevőgombot, majd belemondod, hogy "zenelejátsztó". A csippanás után megnyomod a playt a távirányítón, és már szól is a zene, amit legutóbb hallgattál. :C

    Nyilván ennek a rendszernek is vannak hibái, de olyan szinten átformálható, amivel egy egyszerű v40 nem veheti fel a versenyt.

    Kicsit hosszú hozzászólás lett, de nézd el nekem, mert szeretném, felismernéd, hogyan hozhatod ki a legtöbbet az új telefonodból. Nyilván egyik telefon se elégítheti ki az összes igényt, ezért mindenkinek más lesz a kedvenc telefonja. Egyik teló ezt tudja jobban, a másik meg azt.
    Viszont a symbianban megvan az a rugalmasság, hogy képes a kedvenceddé alakulni, ha tudod, hogyan formáld. :K
    Te a statikus valójában tekintesz erre a telefonra, azaz, hogy mit tud, mit nem tud, és ez alapján mondod rá, hogy ez jó - ez meg nem jó. És nem látod azt, hogy mi mindent "képes tudni". ( - kicsit suta a megfogalmazás, de remélem érted, hogy mire gondolok)

    Úgy gondolom ahogy egyre jobban megismered a telefonodat, rájössz, hogy mi mindent ki tudsz hozni belőle, és remélem kedvedet fogod lelni benne, és akkor talán nem érzed majd kidobott pénznek, amit ráköltöttél. :B :R
    Örömteli használatot kívánok, és jó kísérletezgetést az első symbianos mobiloddal! :R

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

Új hozzászólás Aktív témák