TurnOn teszt (Xbox One)

Szikrányi kaland

Ritkán van alkalmunk orosz fejlesztésű játékokkal játszani (főleg konzolon), de most erre is sor kerül. A csupán négy főt számláló független csapat, a Brainy Studio 2014-ben megnyerte a Microsoft által szervezett ImagineCup játékfejlesztői versenyét TurnOn című alkotásával, ami most először konzolon, egész pontosan Xbox One-on is elérhetővé vált.

TurnOn Xbox One

Amikor egy kisváros közelében meteor hullik a Földre, az egész területen megszűnik az áramszolgáltatás. Szerencsére a kődarabbal barátságos idegen is érkezik: Turnon, az élő kis szikra, aki a villanyvezetékeken utazva áramot csihol mindenbe, amihez csak hozzáér. A kis, mosolygós jövevényt Dr. Brain találja meg, és útjára indítja főhősünket, hogy hozza vissza a fényt az emberek életébe. Egyszerű, de kedves kis történet, és jól megalapozza, mit fogunk csinálni ebben a platformerben. Feladatunk különböző generátorok és transzformátorok megkeresése a villanyvezetékek hálózatában, lehetőség szerint minden lámpa felkapcsolása, és a város lakóinak való segítségnyújtás.

2D-s „mászkálós” játékról beszélünk tehát, aminek az irányítása is játszi könnyedségű. Mindössze a jobbra-balra mozgás, az ugrás és az ereszkedés szerepel képességeink között, amikkel egyik vezetékről a másikra tudunk fel vagy le ugrani. Mindössze arra kell figyelni, nehogy a földre pottyanjon a kis szikránk, mert akkor kezdhetjük elölről a pályát – vagy az ellenőrző pontokként szolgáló generátorok egyikétől. Az egyszerű játékmenet azonban kedves és változatos kalandot szolgál: utcákban, erőművekben, parkokban és sok más helyen kell segédkeznünk, közben pedig láthatjuk, mit jelent az embereknek az energia megléte.

TurnOn Xbox One

Az egyik pályán például egy kislánynak segítünk, akit egy kóbor kutya ugat meg. Ahogy sorban kapcsoljuk fel a lámpákat az utcán, a kislány is biztonságban hazamehet. Máshol egy házibulit indíthatunk be, gyárban indíthatjuk újra a termelést, de még egy randevút is összehozhatunk egy kávézóban két ember között, akik az áramszünet miatt nem találnak egymásra. Érdekes és okos megközelítés, amit a csodálatos zenék és az egyszerű, de szép grafika is jól megtámogat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Grim Legends teszt (Xbox One)

    A lengyel Artifex Mundi ismét Xbox One-on kalandozik. Ezúttal egy varázslatos, de veszélyekkel teli fantasy világba hívnak, hogy ott tegyük próbára logikánkat és ravaszságunkat.

  • Inside teszt (Xbox One)

    A dán illetőségű Playdead hat év után új játékkal állt elő: egy furcsa, rideg világban egy kisfiú sötét dolgok nyomába indul. A Limbo készítőinek új játékához nem is kell több, mégis remekműnek tekinthető.

Előzmények

  • Mystery Castle teszt (Xbox One)

    Ravasz fejtörők, kedves humor, és a klasszikus videojátékok hangulata lengi át a Runestone Games fejlesztését, ami az okostelefonok után most Xbox One-ra is ellátogat.

  • Clockwork Tales: Of Glass and Ink teszt (Xbox One)

    Egy gőzzel hajtott, érdekes világ, és jó néhány ügyes fejtörő várja az Xbox One tulajokat ebben az olcsó, de igényes kalandjátékban, elsődlegesen mobilos fejlesztőktől.

  • Elite: Dangerous teszt (Xbox One)

    Xbox One-ra is elkészült a Frontier Developments űrszimulátorának végleges változata, érdemes górcső alá venni, mire számíthatnak a konzolosok ebben a sci-fiben.