Torchlight II Bemutató

Bevezetés és telepítés

Amikor idén májusban hosszas várakozás után végre kijött a Diablo III című hack & slash játék, sokan már előre temették a műfaj többi képviselőjét, mondván, hogy azok úgysem vehetik fel a versenyt a Blizzard nagyágyújával szemben. Ám mindezek ellenére akadt egy program, amit továbbra is hasonló lelkesedéssel vártak a rajongók, hiszen egyrészt az azt készítő Runic Games csapatának tagjait olyan fejlesztők alkotják, akik annak idején a Diablo 1-2, valamint a Fate című játékokon is dolgoztak, másrészt már az első résznél megmutatták, hogy nem felejtettek el jó játékot készíteni.

A Torchlight első része 2009-ben jelent meg, és már akkor sok rajongót szerzett magának olcsóságával, valamint árához képest meglepően jól sikerült kidolgozottságával és addiktív játékmenetével, mellyel órákon keresztül képernyők elé szögezte a játékosokat. A folytatás ezekre rátesz még két lapáttal, mindenből többet tartalmaz elődjénél, ráadásul a LAN-on és interneten keresztüli kooperatív játékmód bevezetésével még tovább bővült a repertoár. Lássuk hát, milyen is lett a Torchlight II.

A Torchlight II-t a Valve digitális disztribúciós platformján, a Steamen keresztül lehet megvásárolni. A játék mindössze 18,99 Euróba kerül, ami egyáltalán nem mondható soknak, így akinek esetleg nincs pénze a háromszor ennyibe kerülő Diablo III-ra, az ne habozzon, annyit már előre elárulhatok, hogy a Torchlight II bőven megéri az árát.

Mivel előrendeléssel sikerült megszereznünk a játékot (Ezúttal is köszönöm Zsoccc kollégának, aki elintézte számomra a tesztpéldányt), így az előtöltés lehetősége miatt azonnal belevethettem magam a tesztelésbe. Sajnos viszont (Mivel mostanában sok modulzáró vizsgám van és ez még eltart egy ideig), nem tudok annyi időt tölteni a Torchlight II-vel, mint szeretnék. Ezért nézzétek el nekem, hogy a mostani teszt is inkább csak egy ismertető lesz, amit Embermage karakterrel történő játék alapján tapasztaltam.

A Torchlight II telepítést követően mindössze 1574 MB (1,5 GB) helyet foglal el merevlemezünkön, ami manapság szinte semminek nem mondható, ám duplája az első résznek, ami 840 MB-ot igényelt. Ám ez ne tévesszen meg senkit, a kevés helyigény ellenére a játék nem sokkal nyújt kevesebbet, mint a 8 GB-on terpeszkedő Diablo III. Most pedig kezdjünk bele az ismertetésbe, de mielőtt rátérnék, meg kell említenem, hogy bár igyekszem spoiler-mentesen írni, de egy-két képernyőmentés nyomokban tartalmazhat információkat a küldetésekről, ezért aki érzékeny ezekre, az igyekezzen a szövegre koncentrálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt