The Witcher - Bemutató

Bevezetés és telepítés

A tavalyi év egyik kiemelkedő színvonalú szerepjátéka volt a lengyel CD Projekt RED által készített The Witcher 2: Assassins of Kings című program, melyről annak megjelenésekor készítettem egy tesztet. Ennek apropóján most elővettem az első részét is, ami abból a szempontból is különleges, hogy teljesen magyarított, azaz még a szinkront is anyanyelvünkön hallgathatjuk benne. Elsőre picit furcsa volt, de utána egész jópofa lett így játszani.

A készítők munkáját dicséri az is, hogy némelyik szereplő egész poénos "tájszólással" beszél, amit hallgatva bizony néha elkapott a röhögőgörcs. És bár eddig még nem volt szerencsém sok magyar nyelvűre szinkronizált játékhoz, ezek közül vitathatatlanul a Witcheré volt a legjobb munka, amit eddig hallottam. Már csak a poén kedvéért is érdemes kipróbálni, de persze a játék önmagában is nagyon jó, akinek nem tetszik a magyar szinkron, az angolul is hallgathatja, szóval mindenkinek ajánlom kipróbálásra.

A The Witcher történetéről nem sokat fogok mondani, akit érdekel, annak ajánlom elolvasásra a játék alapjául szolgáló könyveket. Az első kötet Vaják - Az utolsó kívánság címmel megrendelhető a CD Galaxis oldaláról és egyéb könyvesboltokban. A sztori lényegét megnézhetitek a fentebb linkelt bevezető videóban, ami röviden elmeséli a játék történetének előzményeit.

A játéknak jelenleg egy kibővített, Gyémánt Kiadású változata kapható, ami már sajnos nem tartalmazza a megjelenéskor hozzá mellékelt térképet és Zenei CD-t. Viszont nekem sikerült a karácsonyi akció alatt 3K-ért megvenni pár más játékkal együtt (Talán lesz azokról is bemutató később), ennyit kétségkívül megért.

A játékot két lemezen kapjuk, melyből egyik a Bővített Kiadás extra tartalmát hordozza, míg a másik korongon a telepítőt találhatjuk meg. A The Witcher telepítést követően mintegy 8,5 GB helyet foglal el merevlemezünkön, ami ma már elfogadott mennyiségnek számít. Miután feltettük a játékot, érdemes ellátogatni a hivatalos oldalra, és onnan letölteni a frissítést.

Ezt követően a The Witcher című játékot már DRM mentesen használhatjuk, tehát nem kell a meghajtóban lennie a lemeznek, nyugodtan feltehetjük azt polcunkra az Assassins of Kings mellé. A készítők megérdemlik, hogy mindkét epizódot eredetiben vegyük meg, hiszen manapság egyre kevesebb kiadó készít honosítást programjaihoz, szinkront pedig még annyian sem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények